Skocz do zawartości

marek34

Pasjonat
  • Postów

    170
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marek34

  1. Nie wiem, jak Febi, ale dla Lamfordera poduszki robi Cortecco. Porównywałem te poduszki w sklepie, jest to dokładnie ten sam wyrób. I obie są nic nie warte. Używanych nie kupuj, bo będą takie same, jak Twoje stare. Na 90% będą bez oleju, a guma będzie sparciała. Nic nie wymyślisz, tylko oryginał. A i tak, nie będzie tak idealnie, jak na tych z pierwszego montażu. Ale są do zaakceptowania, czuć je tylko z zimie przy dużych mrozach. Przynajmniej tak jest u mnie.
  2. Na górze silnika, bliżej szyby jest taki gumowy trójnik. Sprawdź go, czy nie jest dziurawy. Dziura lubi się robić od dołu, więc z góry tego nie widać. Trzeba go dobrze wymacać. To przewód odpowietrzenia silnika, jak jest dziura to śmierdzi, szczególnie na postoju.
  3. Masz tu dwie niezależne od siebie sprawy. Pierwsza ważniejsza, to błąd przekroczenia limitu adaptacji. Masz źle wyregulowaną instalację LPG lub nie sprawne wtryskiwacze. Od tego trzeba zacząć. Jak to już zrobisz, to zobacz, czy nie jest zapchany eżektor. Często po uszczelnieniu odmy daje on o sobie znać. Ale wtedy auto przyspiesza normalnie w całym zakresie obrotów, tylko czuć takie jakby pulsacyjne przyspieszanie, taki brak ciągłości. W Twoim przypadku raczej stawiam na regulację instalacji LPG.
  4. Miałem to samo. Wymieniłem na zamienniki Corteco. Wibracje były takie, że nie dało się jeździć. Mechanik twierdził, że po kilku tygodniach się ułożą, ale to nie prawda. Kupiłem oryginały i jest OK. Trzeba mieć jednak świadomość, że współczesne oryginały nie są już niestety takiej jakości, jak te z końca lat 90. Ale na pewno lepsze, niż zamienniki.
  5. AC R01 czerwony KME Silver turbo Gurtner Black Do tego trzeba elektrozawór o zwiększonym przepływie np. Valtek BFC
  6. marek34

    ciezko pali :/

    Nie przesadzajmy, wtryskiwacze są bardzo dobre. Problemem jest tylko niebieska Hana, tu się zgadzam. Te wtryski od początku jak się pojawiły były marne. Ale one mają inną konstrukcję. Dla trwałości każdych wtryskiwaczy kluczowy jest filtr fazy lotnej. Jeśli jest marny, to zawsze odbije się to na wtryskach. A prawda jest taka, że im bardziej precyzyjny wtryskiwacz, to filtr powinien być lepszy. Szczególnie przy konstrukcjach wtryskiwaczy, które nie są rozbieralne.
  7. marek34

    ciezko pali :/

    Tak jak pisałem wyżej. Jak pali na benzynie, to wina gazu. Przez noc gaz przedostaje się do kolektora ssącego i w czasie rozruchu masz za bogatą mieszankę, która nie chce się zapalić. Dlatego musisz długo kręcić, aby silnik zassał odpowiednią ilość powietrza. Proste, nie ma nad czym dumać. Czujnik temperatury do sterownika gazowego nie ma nic wspólnego z porannym odpalaniem. Jeśli nie chce Ci się sprawdzać tego samemu, a szkoda, to zmień gazownika na bardziej kumatego.
  8. marek34

    ciezko pali :/

    Są trzy powody takich objawów. 1. Masz nieszczelne wtryskiwacze i puszczają Ci gaz do kolektora. Aby to sprawdzić trzeba zdjąć wtryski i podać im na wejście 3 atm. powietrza. Na wyjście zakładasz wężyki i wkładasz do słoika z wodą. Patrzysz, czy nie lecą bulki i nie tworzą się pęcherzyki powietrza. 2. Uszkodzony reduktor i LPG dostaje się do kolektora przez wężyk od podciśnienia. Aby to sprawdzić odpalasz samochód, przełączasz na LPG i niech chwilę pochodzi. Następnie gasisz silnik, ściągasz przewód od podciśnienia z kolektora i wkładasz do słoika z wodą. Patrzysz czy nie lecą bulki. 3. Źle podłączone zasilanie sterownika LPG. Sprawdź, czy po wyłączeniu stacyjki, od razu gasną Ci diody na centralce od LPG. Jeśli nie gasną od razu, a dopiero po kilkunastu minutach, to znaczy, że źle jest podłączony sterownik. Zasilanie jest wzięte z cewki zapłonowej, a nie z plusa po stacyjce. W autach VAG zasilanie z cewek po wyłączeniu stacyjki ustępuje dopiero po kilkunastu minutach.
  9. Przy 180 KM pętli wtryski Pb. Nie ustawisz gazu na tym sterowniku. Jako takim rozwiązaniem jest tylko obniżenie max. obciążenia na gazie do granicy zapętlenia. Powyżej tej wartości będziesz jeździł niestety na Pb. KME Silwer nie uciągnie 180 KM, będą problemy z grzaniem gazu w zimie oraz dużymi przyrostami ciśnienia na cut off. Spadki ciśnienia też stoją pod znakiem zapytania - trzeba sprawdzić, zależy od egzemplarza.
  10. marek34

    szarpanie na LPG

    Dalej nie napisałeś jaka to instalacja. Stag to tylko sterownik i występuje w kilku wersjach. Przy odkręceniu korka na rozgrzanym silniku, zawsze będzie syczeć, układ chłodzenia jest nadciśnieniowy. Jeśli płyn buzuje, to albo jest zapowietrzony, albo reduktor puszcza Ci gaz w układ chłodzenia, powąchaj, czy ze zbiorniczka nie śmierdzi gazem. Błąd sterownika ewidentnie wskazuje na źle ustawioną instalację, przekroczenie zdolności adaptacji sterownika ECU. Przy tym błędzie sonda raczej działa, bo to ona generuje ten błąd.
  11. LPG do małej regulacji. Masz za niski mnożnik. Powodem może być za duże ciśnienie gazu lub za duże dysze. Poza tym jest trochę za ubogo. Z tych scrinów nic więcej nie wynika, powinieneś je zrobić na pracującym silniku na zasilaniu LPG. Wtedy można coś więcej wyczytać.
  12. Przewód to nie wszystko. Ważny jest wielozawór oraz elektrozawór przy reduktorze. Tu jest najwęższe gardło. Jak dasz zły, to i 150 KM nie uciągnie.
  13. To już domyślam się co jest przyczyną. Masz źle ustawioną instalację gazową. Na PW wyślę Ci numer tel., zadzwoń, to powiem Ci o co chodzi.
  14. A jak się przełączy na LPG, to przestaje szarpać ?
  15. Ta rurka to odma. Nie ma to wpływu na szarpanie. Jak ją uszczelnisz, to dopiero może zacząć szarpać, a raczej zamulać, objaw jakby go coś trzymało Sprawdź eżektor, bo jak rozwaliło Ci odmę, to zapewne jest zatkany. A eżektor potrafi robić różne cuda, bo ma wpływ na działanie układu podciśnienia. To szarpanie masz tylko na zimnym silniku ? Szarpie tak samo na LPG i Pb?
  16. 01367 - przekroczenie czasu pracy pompy centralnego zamka To jest najważniejszy błąd, pozostałe mogą wynikać właśnie z tego. Błąd świadczy o uszkodzeniu pompy centralnego zamka - stała przypadłość tego modelu. Sumując pompa nie daje wymaganego ciśnienia i następuje jej wyłączenie po określonym czasie pracy, jeśli w tym czasie nie udało się uzyskać wymaganego ciśnienia. Objawy - nie zamykanie klapy bagażnika (przy zamku elektrycznym), zamykanie drzwi i wlewu.W skrajnych przypadkach nie zamykanie również drzwi. Do sprawdzenia - szczelność połączeń. Najprościej odłączyć przewody ciśnieniowe z pompy, zatkać wyjścia i sprawdzić, czy pompa nabije ciśnienie w przeciągu 3 sekund. Jeśli nie, to do wymiany jest kompresor pompy. Jeśli nabije to trzeba szukać nieszczelności w układzie.
  17. marek34

    szarpanie na LPG

    Kiedy zakładałeś instalację LPG. Jaka to instalacja, sterownik, wtryski, reduktor. Czy na Pb też źle pracuje, czy tylko na gazie. Błędy sterownika świadczą o źle ustawionej instalacji, a objawy z płynem chłodzącym o źle założonej. Podaj więcej informacji.
  18. Witam Proszę o interpretację odczytu testu katalizatora na kanale 046. Po wykonaniu testu wyszedł wynik OK. Zastanawia mnie jednak 3 okienko Amplit Ratio. Wg VAGa wartość zmierzona powinna wynosić >= 2,5. U mnie w zależności na jakim paliwie był robiony test wartość ta wynosi na LPG 1.88, a na Pb 2.22. W obu przypadkach jest mniejsza od wartości zalecanej. Jednak test wychodzi z informacją OK. Co to oznacza ? Nadmienię, że kilka dni temu wyświetlił mi się błąd 16804, czyli awaria katalizatora. Po skasowaniu na razie nie wrócił. Proszę o informację, może już ktoś przerabiał temat. Silnik AWT 1,8 T 150 KM bez modów.
  19. Gaz sobie ustaw. Masz złą mieszankę i ECU nie może jej skorygować na podstawie wskazań sondy. Jeśli zakres regulacji przekracza +- 10m % to wywala błędy mieszanki.
  20. Masz źle podłączony + po stacyjce. Najprawdopodobniej podpięty jest pod cewkę zapłonową, a w Audi ECU wyłącza cewki dopiero po ok. 30 min. Przepnij zasilanie pod inny odbiornik. Centralka po wyłączeniu kluczyka musi od razu gasnąć. Jeśli się świeci to zasilanie jest z cewek. W tym przypadku po wyłączeniu silnika jest prąd na wtryskiwaczach gazowych i zalewa Ci silnik. Temat jest już znany, szkoda, że nie wiedzą tego wszyscy gazownicy.
  21. OK, dodałem Grupy: 031,034,115 - http://vaglog.rtnet.pl/marekkiczek_79302.html Grupy: 001,002,004 - http://vaglog.rtnet.pl/marekkiczek_79303.html Grupy: 118,117,115 - http://vaglog.rtnet.pl/marekkiczek_79304.html
  22. Witam Proszę o analizę logów. Auto po wymianie koła dwumasowego i uszczelnianiu miski olejowej. Była również wymieniana odma, bo ciekła. Od tej naprawy obserwuję spadki mocy. Dzieje się to w trakcie jazdy na stałej prędkości oraz delikatnego przyspieszania. Czuć to tak, jakby trzymając gaz w jednej pozycji drugą nogą na chwilę wcisnąć hamulec. Przy ostrym przyspieszaniu samochód jedzie normalnie. Najbardziej czuję to w zakresie obrotów 1500 do 2500. Błędów nie ma. http://speedy.sh/E925K/LOG-01-001-002-004.xls http://speedy.sh/MAexV/LOG-01-031-034-115.xls http://speedy.sh/HKXzd/LOG-01-118-117-115.xls
  23. Czytałem Twój post. Też mam to na wolnych obrotach. Patrzyłem u kumpla w Pasku, nie wibruje, silnik ten sam. Nie mam już pomysłu.
  24. Podłączę się do tematu. Mam to samo, wibracje na pedałach i podłodze od 3 tys. w górę. Już mnie trafia, nikt nie wie co to jest i wmawiają mi, że tak ma być. Odwiedziłem serwisy Audi i VW i tyle zyskałem, że trafiłem na akcję serwisową i wymienili mi cewki. Wibracje jak były tak są, no wolnych obrotach również. Poduszki wykluczam, wymieniłem 4 sztuki na oryginalne, sprzęgło nowe, koło dwumasowe sprawne. Co to może być. Stało mi się to z dnia na dzień. Po prostu wracałem z pracy i zaczął mi wibrować. Zaku, rozwiązałeś problem?
  25. Więc ja już jestem po wymianie. Trochę roboty i kasy , ale efekt jest świetny. Na wolnych obrotach drgania znikły całkowicie i jakby nie obrotomierz, to nie wiedziałbym, że chodzi silnik. W czasie jazdy też jest super. Drgania z kierownicy i pedałów ustąpiły całkowicie. Tak więc, jak wymieniać, to tylko na oryginały. Corteco sobie odpuśćcie, są nic nie warte. Już pomijam fakt wykonania i brak zgodności z wymiarami, ale efekt tłumienia jest żaden.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...