Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie, pukanie w okolicy szyby


easymoonrider

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jadąc po nierównościach słyszę jakieś stukanie, pukanie, ocieranie plastiku w okolicy szyby. Poniżej filmy:

https://youtu.be/i0CwIZcSD9M

https://youtu.be/6OsmTgoN7kE

Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klime masz wł jak ci tak trzeszczy czy to bez różnicy ? na postoju też czy tylko podczas jazdy ja bym powiedział że coś masz w kratce w kotpicie jakby jakaś śróbka czy może plastki latał na wylocie i przenosi dzwięk .. coś robiłeś przy furze może od tego zacznijmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie tykałem. Stukanie wyłącznie podczas jazdy po nierównościach. Niezależne jest to od nawiewu. Czasami mam tylko wrażenie, ze jak włączę wycieraczki to tak mocno tego nie słychać.

Edytowane przez easymoonrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uszczelki szyby są sparciałe i szyba wibruje i dodatkowo o plastiki podszybia drganiami obija .. szczerze niewiem nie spotkałem sie z czymś takim .. przelukaj podszybie może tam coś znajdziesz .. jak uszczelki sa do bani to wiadome co trzeba zrobic ale tak na chłopski rozum coś tu nie pasuje z dnia na dzień takie bicia hmmm szukaj majster albo czekaj na sugestię innych forumowiczów może coś podpowiedzą .. dla mnie to jest coś wypięte i obja bądź też jakaś część (śrubka) gdzieś sie zgubiła i wpadła w niepowołane miejsce ..

Edytowane przez Kazek 1.9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posadź kogoś za kierownicę niech prowadzi, a Ty nasłuc**j miejsca stukania z perspektywy pasażera. U mnie też coś zgrzypiało i miałem wrażenie z miejsca kierowcy, że w szyberdachu, a okazało się, że zwyczajnie puściła spinka tapicerki drzwi pasażera i to ona takie dźwięki wydawała.

Ciężko po filmie stwierdzić skąd to może dochodzić. Jeśli z szyby czołowej to możesz spróbować dociskać z zewnątrz na każdym rogu i nasłuchiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posadź kogoś za kierownicę niech prowadzi, a Ty nasłuc**j miejsca stukania z perspektywy pasażera. U mnie też coś zgrzypiało i miałem wrażenie z miejsca kierowcy, że w szyberdachu, a okazało się, że zwyczajnie puściła spinka tapicerki drzwi pasażera i to ona takie dźwięki wydawała.

Ciężko po filmie stwierdzić skąd to może dochodzić. Jeśli z szyby czołowej to możesz spróbować dociskać z zewnątrz na każdym rogu i nasłuchiwać.

Witaj,

W moim stukało przy szybie pasażera. Problem okazał się banalny. Pasażerowi pod prowadnicę foteli powypadały monety i na nierównościach hałasowały,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wręcz pewny, że to z okolic szyby czołowej. Ciężko to dokładnie zdiagnozować bo tylko hałasuje po nierównościach kiedy jadę... Próbowałem dociskać kokpit, wypierać ręką szybę i nic...Może to podszybie? Jak się zabrać za jego kontrolę/demontaż?

Edytowane przez easymoonrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego -, ja stawiam że masz odklejoną szybę u dołu-, pozamykaj okna - i gdy będziesz zamykał drzwi- zwróć uwagę na dolną krawędź okna...czy przypadkiem lekko nie podskoczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego -, ja stawiam że masz odklejoną szybę u dołu-, pozamykaj okna - i gdy będziesz zamykał drzwi- zwróć uwagę na dolną krawędź okna...czy przypadkiem lekko nie podskoczy...

w sensie czy szyba czołowa nie podskoczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, chyba problem został rozwiązany. Wypięte było częściowo podszybie. Brakowało jednej blaszki zaciskowej. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...