Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabo świecący ksenon


skorek11xn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem jakiś czas temu oem lampy valeo z wbudowanymi przetwornicami i żarnikami d2s phillips do swojego a4. Rzecz w tym że gówno to świeci. Zasięg oscyluje może w 4 metrach, a do tego ma zieloną poświatę. W trakcje rozgrzewania żarnika zauważyłem że w pewnym punkcie światło ma barwę białą po czym przechodzi w lekką zieleń i w tym momencie nie daje to żadnego oświetlenia na drodze. Miarka się przebrała ostatnio gdy w czasie deszczu nie było widać nic. Soczewki są mleczne. Zużywający się żarnik powinien zmieniać barwę w stronę czerwieni stąd też mam pytanko co wydłubać pierwsze. Żarniki osramowskie, gdyż na takie bym się zdecydował to kole 200zł za komplet, 400zł za jakieś super duper hiper ekstra moc. Na soczewki mam plan ale w przyszłości - brak funduszy - biksy. Z A4 B8 albo A6 ale nie wiem która generacja i skąd je wziać.. Chciałbym jednak czasowo poprawić świecenie bo jest tragedia. Mam soczewki w motocyklu i ksenon w nich to świecą znacznie lepiej od moich. Nie mówiąc o tym że gdy jedzie za mną auto ze zwyczajnymi światłami halogenowymi to światło przebijając wokoło mnie świeci dalej jak moje... TRAGEDIA..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie odbłyśnik wypalony i dlatego lipa. Kolor zielony to zasługa wysokiej cyfry k. Optymalne światło daje 4300 k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam minikamerkę i możliwość zajrzenia do odbłyśników bez demontażu. popytaj może ktoś tez taka ma. wtedy się dowiesz jak wygląda wnętrz ale odbłyśniki mogą zabrać masę światła. bez nich masz klapę wiec to raczej ten problem tym bardziej na sprzedaż nikt ich nie regenerował. ewentualni przełóż żarnik motocyklowy to sprawdzisz róznice przy okazji. może jakiś chiński lub podrobiony masz różne rzeczy możesz nabyć

spytaj gościa który bixy rzeźbi on zbiera dobre odbłyśniki na sprzedaż/regeneracje. kupisz tanio drugie tylko stracisz cały wieczór na zabawę z nimi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% wypalony odblysnik.

Wyciągnij zarowke i zobacz jak wygląda w niej ta szklana kropla jeśli jest bardzo brudna,zadymiona to znaczy ze palnik tez do wymianyjak będziesz potrzebował soczewki od najnowszej a4 czy czegokolwiek to pisz.mam praktycznie soczewki do każdego auta,tak samo przetwornice czy palniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło 5000K według tego co stanowi napis na żarniku. Jeśli dobrze pamiętam to wraz z liczbą kelwinów barwa ciągnie do niebieskiego, z zielonym nie powinna mieć nic wspólnego chociaż widziałem na aliexpresie wynalazki świecące na żółto czy pomarańczowo. Podróbe też brałem pod uwagę. Mniejsza. Odbłyśniki sprawdzę. Za soczewkami do boooolek również napiszę bo chodzą za mną biksy od dłuższego czasu, a w ogóle to zacząłem skrobać sterownik do AFL i chciałbym zobaczyć takie soczewki z całymi silniczkami do sterowania. Kupiłbym chociaż do zabawy. Dzięki za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...