Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pakiet startowy


tyskiv6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

zakupiłem niedawno avf w q i manual .
Pierwsze co chciał bym zrobić to oczywiście pakiet startowy , a że auto jest robione dla siebie nie będę oszczędzał i chciał bym zrobić wszystko jak należy .


Przy wymianie rozrządu, pompa wody , komplet pasków oraz napinaczy , kolo pasowe alternatora ze sprzegłem jednokierunkowym , płyn chłodniczy , termostat . Czy coś jeszcze zapobiegawczo wymienić przy okazji tego zabiegu, jakieś uszczelnienia wałka lub coś innego ?

Oczywiście też olej silnikowy , filtry , płyn hamulcowy , wspomagania , olej w haldexie i w skrzyni , nowe świece , kontrola alternatora , rozrusznika , nowy akumulator .
Czy przy mechanizmie klimatyzacji oprócz odgrzybienia zwrócić na coś uwagę ?

O czymś jeszcze zapomniałem ? Wiadomo co wyjdzie w trakcie się zrobi , ale czy jest coś szczególnego w tym silniku na co zwrócić jeszcze uwagę ?

Proszę o porady ,

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


uszczelnienia wałka

warto wymienić...bo koszt niewielki. Jeden jest na wale uszczelniacz a drugi na wałku rozrządu. Teraz wymieniałem rozrząd to wymieniłem, żeby tam na przykład za 30tys. km nie zaglądać pomimo że nic nie ciekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie wymień uszczelnienia wału, sprzęgiełko alternatora wymienia sie bez zdejmowania przodu więc jesli jest ok to szkoda kasy. W układzie klimatyzacji co dwa lata powinno wymieniać sie ususzacz czego nie robi praktycznie nikt ponieważ aby prawidłowo go wymienić po 30 min od otwarcia osuszacza cały układ powinien byc napełniony czynnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...