Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zepsuta blokada podłokietnika


Jaro959

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podłokietnik mi się nie blokuje i opada na sam dół. Czasem załapie ale jak mocniej docisnę to znowu opada. Da się to naprawić/co trzeba z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że wyrobiona zapadka. Jak coś to mam podłokietnik bez klapki ale sprawny. Zainteresowany PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz zaślepkę z tyłu łokcia i sprawdź co jest grane. Tam się nie ma co wyrobić. Możliwe że coś Ci po prostu blokuje te ząbki na których sobie ustawiamy wysokość łokcia.

Zdejmij boczne, okrągłe zaślepki - są na wcisk a następnie zobaczysz po jednej małej śrubce z lewej i z prawej strony. Wykręć je i zdejmij tylny plastik - wtedy już masz cały mechanizm na widelcu i sam zobaczysz przyczynę awarii.

Trzeba najpierw zbadać przyczynę a nie od razu kazać Gościowi szukać następnego łokcia.

Jeśli sam boisz się tego dotykać Kolego to możesz przysłać mi ten łokieć i ja go zaraz przeskanuję . Rozebrałem niejeden i zawsze udało się naprawić usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że sam go przeskanuję z pomocą Twojego opisu. Jak nie będę ogarniał o się odezwę na PW. Dzięki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę ;-)


p.s.

oczywiście sugeruję najpierw go zdemontować z samochodu - będzie wygodniej :D

Wyjmij tylną popielniczkę i w środku dziury zobaczysz śrubę trzymającą łokieć na aluminiowej łapie. Odkręć ją i wyjmij łokieć do góry.


Klucz 13-stka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rozebrałem podłokietnik na części pierwsze. Problemem jest w nim przepuszczająca zapadka. - a przynajmniej tak myślałem

Okazało się że zapadka trzyma bardzo dobrze tylko rozregulowana jest metalowa taśma, która popychana jest przez przycisk na froncie podłokietnika. Sprężyna zapadki blokuje mocno, taśmę przesmarowałem sprayem silikonowym - przesuwa się bez oporów ale jest jakiś problem bo jak zmontuję wszystko w całość, taśma ta musi gdzieś lekko naciskać na tą blokadę, dlatego zapadka przepuszcza i podłokietnik opada. Co może być problemem? Nie chcę go wymieniać bo jest niezużyty, na allegro są albo zamienniki kiepskiej jakości albo oryginały strasznie zniszczone.

 

Szukałem na yt jakichś filmów DIY naprawy tego problemu ale są tylko filmy o klapce i przycisku na niej.

 

To moje pierwsze pytanie na forum więc przepraszam za błędy jeżeli źle się na nim poruszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...