Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Clima-brak reakcji


mlody_1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Mam problem dotyczący climy a mianowicie dzisiaj zauważyłem(-1*C), że sprężarka climy po naciśnięciu przycisku śnieżki w climatronicu nie włącza się, do tej pory nie było z tym problemy. Nie zauważyłem tego wcześniej ze względu na dłuższy czas nie korzystania z climy ponieważ auto nie dawno kupione i nie zdążyłem jeszcze załatwić serwisu climy i jej nabicia. Dodam, że na climatronicu po naciśnięciu śnieżki, i puszczeniu przycisku ikona śnieżki znika, tzn. nie da się włączyć nawet opcji climy w climatronicu. Jak myślicie problem tkwi w panelu climatronica, czy szukać tutaj problemy w nie nabitej climie lub jakimś czujniku?

Audi A4 B5, 97r. 1.9TDI. 90km

Z góry dziękuję za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w porządku.

Na zewnątrz jest poniżej 5 stopni, zatem zabezpieczenie nie pozwala załączyć się sprężarce.

Przy ok. 0 stopni, mógłby zostać oblodzony parownik, mogłoby go to uszkodzić (jest to oczywiste że woda jak zamarza to się rozszerza), a jakby lód zaczął puszczać to woda spłyneła by pod nogi pasażera :>

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem jest tylko jedna możliwość żeby chodziła klima w takich warunkach. Puszczenie samego nawiewu na szybę, wtedy klimatyzacja też chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...