Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jak moc rozdziela Torsen w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pytanie A4 B5 Quattro jak torsen rozdziela moc i moment 25%:75%-75%-25% czy 50:50 ? I czy wymienia sie olej w torsenie jeżeli tak to jaki i co ile :)

Edytowane przez Nyuta

Opublikowano
  • Autor

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/TorSen

Olej taki jak do skrzyni

Ok dzięki za olej :) A co ile mniej więcej go zmieniać ? I jeszcze jedno a to nie jest tak że różnie rozdziela moc w zależności od auta i typu torsena ? A ja jestem ciekaw jak dokładnie w B5

Opublikowano

Torsen rozdziela to w sposob plynny.

oleju nie trzeba wymieniac wystarczy uzupelniac i musi spelniac normy okreslone przez producenta.

Opublikowano
  • Autor

Aaa ok to wszystko dzięki bardzo lecz nie rozumiem jeszcze jednego :( wiem że to 40 km/h eds i torsen rozdziela moc a potem jest 50:50 tak? I tego nie rozumiem czy torsen w B5 może dać np 100% na tył czy ma jakieś określone wartości? Tzn jaki jest rozkład sił na suchym jazda na wprost i ile mocy może dostać maksymalnie i minimalnie oś lub koło :)

Edytowane przez Nyuta

Opublikowano

eds wylacza sie dlatego aby przy duzej predkosci nie przyhamowal ktoregos kola niepotrzebnie i nie spowodowal wypadku (np. na sliskiej nawierzchni)

przy niesprawnym ukladzie eds czyli samym torsenie, ten jest na tyle malo inteligentny ze potrafi dac 100% momentu na kolo bez przyczepnosci niestety, dlatego niezbedny jest uklad ktory zhamuje to kolo aby inne dostaly momentu

Opublikowano
  • Autor

eds wylacza sie dlatego aby przy duzej predkosci nie przyhamowal ktoregos kola niepotrzebnie i nie spowodowal wypadku (np. na sliskiej nawierzchni)

przy niesprawnym ukladzie eds czyli samym torsenie, ten jest na tyle malo inteligentny ze potrafi dac 100% momentu na kolo bez przyczepnosci niestety, dlatego niezbedny jest uklad ktory zhamuje to kolo aby inne dostaly momentu

Ok a przy sprawnym ile daje ? :) Max ?

Opublikowano

co max ? sprawny eds bedzie dazyl do tego aby dac 100% max ale na kola nie bedace w poslizgu, nie umiem ci odpowiedziec dokladnie ile

Opublikowano
  • Autor

co max ? sprawny eds bedzie dazyl do tego aby dac 100% max ale na kola nie bedace w poslizgu, nie umiem ci odpowiedziec dokladnie ile

ok dzięki :)

Opublikowano

EDS pracuje aż wszustkie koła będą krecic sie z taka samą predkoscią

Opublikowano
  • Autor

EDS pracuje aż wszustkie koła będą krecic sie z taka samą predkoscią

Do 40 km/h :)

Opublikowano

Do 60km/h, sprawdzone.

Opublikowano
  • Autor

Do 60km/h, sprawdzone.

Dziwne u mnie 40 :)

Opublikowano

A jak to spwdziles ?

Opublikowano
  • Autor

Zaśnieżony parking koledzy stali ja sie bawiłem do 40 wpadałem w poślizg i po 40 no na oko :) I widać było że np jedno koło mocy nie dostało a inne zaczeło kręcić sie szybciej a po 40 leciałem bokiem i każde koło do przodu szło :)

Opublikowano

Tak to sobie mozesz sprawdzac....

Opublikowano
  • Autor

Wiem że moge i taka jest prawda w A4 b5 działa do 40 w S4 b5 do 80 :) dziękuje dobranoc

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

50na 50

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.