Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wycie pompy po wymianie płynu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Od 3 tyg mam to auto. Jest troche zaniedbane. Ostatnio zauwazylem niski poziom płynu i jakby wode na powierzchni płynu. Nie miałem oryginału pod ręką więc dolałem ATF. Było wszystko okej. Dziś zmieniłem płyn na mineralny zielony 6162. Nagle pompa zaczęła wyc kurcze nie mam pomyslu czemu. Pytanie do was czy ten płyn powinien byc taki rzadki mocno ? W zbiorniczku przedtem płyn brunatny ale to podobno normalne. Teraz płyn co prawda tez nie jest zielony ale nie oczekuje tego bo resztki tamtego poprostu zostały, lecz widze w nim takie mikro bąbelki ze wydaje sie od taki mleczny ;/ Za słabo jeszcze odpowietrzony układ moze dlatego ? bo te bąbelki w sumie wyjaśniają te wycie pompy. Jakies sugestie ? Chodze do szkoły mechanicznej wszystko przy samochodach robie sam tyle ze nigdy jeszcze nie miałem za duzo wspólnego z układem wspomagania. Auto jeszcze przedtem miało problem tzn rano po odpaleniu np krece w jedna strone ok jest wspomaganie w druga nie ma ale tak po 180 stopniach obrotu wskakuje na ta strone i w druga juz nie ma i znow 180 stopni jest ale w druga nie ma. ale po minucie sie normuje wszystko jest okej. Moze szlak trafił ten zaworek w maglownicy ? Nie uśmiecha mi sie zmieniać teraz pompy ;/ Czekam na podpowiedzi, jesli nic nie poprawi sie to w poniedzialek przejde na ATF chyba ;/ Pozdrawiam

Opublikowano

Do wspomagania się leje tylko ori płyn hydrauliczny z ASO, odpowiedni do Twojego auta :)

Jeżeli przed wymianą płynu było wszystko OK, to chyba nie trzeba za mocno dedukować co jest nie tak :naughty:

A na przyszłość zasada z pierwszego zdania odnosi się też do olejów w skrzyni biegów i dyferencjale :hi:

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano

Dziś zmieniłem płyn na mineralny zielony

To może jeszcze do kompletu napisz jak Ty ten płyn wynieniałeś.

Edytowane przez slimok

Opublikowano
  • Autor

Przecież napisałem ze febi 6162 tylko ze kupiony w intercarsie ;)

Opublikowano

Nie jaki płyn tylko jakim sposobem go wymieniłeś ;)

Opublikowano
  • Autor

Wybacz zle przeczytałem :D Ogólnie juz jest prawie cicho minimalnie ją słychać. Wymieniałem tak ze odkręciłem przewód od chłodniczki tej w zderzaku. Przewód od zbiorniczka zatkałem a na przewód od chłodniczki założyłem wężyk i do butelki. Ze zbiorniczka wyssałem płyn strzykawką, nalałem cały zbiorniczek płynem i sąsiad mi kręcił kierownica prawo lewo a ja cały czas dolewałem płynu aby nie zaciągnął powietrza. Wydawało mi sie ze to najbezpieczniejszy sposób ;) pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.