Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Robot sprzatajacy. Jaki wybrac?


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam sie nad Irobot"em ale nie wiem czy jest cos tanszego i dobrego. Macie jakies doswiadczenie z tymi sprzetami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brać żadnego jezeli będzie sprzątał w domu. a jak chcesz używac to najpierw posprzątaj wszystko z podłogi (!) i może coś posprząta. Roboty nie odkurzają w narożach, pry listwach podłogowych itp. Jak masz do posprzatania 100m2 pełnej powierzchni to może to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że jeżeli masz dużą i płaską powierzchnię to fajnie się będzie irobot sprawdzał. tylko że musisz liczyć się z wydatkiem około 1,5kzł. napewno nie kupuj robotów samsunga bo to badziewie :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem niedawno teściowej najtańszego iRobota Roomba, chyba 620 za 1075 na ole ole i jest zachwycona!

Wiadomo, że nie ogarnie tak profi jak porządne sprzątanie, ale do codziennego utrzymania porządku w zupełności wystarcza.

Teściowa np. stawia krzesła na kanapę, wpuszcza robota do jakiegoś pokoju, zamyka drzwi i sprzątniete. Potem do kolejnego pokoju itd a w międzyczasie robi sobie coś innego.

Jakiś dywan w mało uczęszczanym pokoju tak doczyścił, że nie mogła wyjść z podziwu.

Ja też przy najbliższej okazji mam zamiar kupić taki sprzęt chociażby do codziennego posprzątania holu/kuchni z piachu czy resztek jedzenia.

Co do innych marek, koleżanka miała jakiegoś Samsunga i sprzedała. Nie była zadowolona ale nie wiem czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jest tego typu że po pierwsze roomba (irobot) skanuje pomieszczenie na bieżąco i nawet jak przestawisz krzesło to on to będzie wiedzieć.

A Samsung skanuje pomieszczenie puszczając wiązke do sufitu i zapamiętuje układ jaki jest przed sprzątanie i w trakcie nie możesz nic przestawić bo on ma w pamięci że np. tam stało krzesło i je omija.

Jeśli chodzi o modele roomby.

Jeśli chcesz włączyć go i mieć spokój mając kilka pokoi kup minimum model 780 z wirtulanymi latarniami (jedna w zestawie, reszta do dokupienia cena około 170zł za szt.)

Jeśli chcesz przenosić go z pokoju do pokoju to kup sobie najtańszy 620 model za koło 1000zł i tyle :)

Pozdro. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...