Skocz do zawartości
IGNOROWANY

światła mijania i zonk


adamspadam

Rekomendowane odpowiedzi

witam

wczoraj spaliła mi się lewa żarówka świateł mijania, z tego co się zorientowałem na forum siedzi tam żarnik d1s i tak zakupiłem (600zł osram CBI) co się okazało po rozkręceniu lampy wsadzone są tam żarówki h7 tak samo jak w światłach drogowych ?czemu tak? w dodatku nie widzę żadnego przewodu którym mógłbym podłączyć żarnik d1s?

Edytowane przez adamspadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz lampy . Według Twojego opisu to masz 2x H7 . Przy ksenie są przetwornice widziane gołym okiem. No i barwa światła sposób rozświecania itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabryczne ksenony poznasz po układzie samopoziomowania którego działanie widać po zapaleniu samochodu w nocy (widać jak układ samopoziomowania pracuje).

jak masz ksenony fabrycznie to musisz mieć też spryskiwacze lamp jeżeli ich nie mas to albo ksenon dokładany albo go nie ma.

Z tego co piszesz wygląda na to że masz zwykłe lampy

jeżelij nie masz ksenonów do żarnik D1S nie jest do twojej lampy. Mimo iż na kloszu może być oznaczenie D1S (tak jest w B7 że klosze są takie same dla ksenonów i zwykłych reflektorów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabryczne ksenony poznasz po układzie samopoziomowania którego działanie widać po zapaleniu samochodu w nocy (widać jak układ samopoziomowania pracuje).

jak masz ksenony fabrycznie to musisz mieć też spryskiwacze lamp jeżeli ich nie mas to albo ksenon dokładany albo go nie ma.

Z tego co piszesz wygląda na to że masz zwykłe lampy

jeżelij nie masz ksenonów do żarnik D1S nie jest do twojej lampy. Mimo iż na kloszu może być oznaczenie D1S (tak jest w B7 że klosze są takie same dla ksenonów i zwykłych reflektorów)

lampy na pewno Valeo

nie posiadam spryskiwaczy lamp

nie wiem czy dobrze rozumiem. czy soczewka jest ta sama i montujemy tam h7 albo d1s ale w przypadku d1s potrzebuje jeszcze przetwornice? czy to są zupełnie inne soczewki co bardziej prawdopodobne bo pewnie muszą być odbłyśniki inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nie wiem czy dobrze rozumiem. czy soczewka jest ta sama i montujemy tam h7 albo d1s ale w przypadku d1s potrzebuje jeszcze przetwornice? czy to są zupełnie inne soczewki co bardziej prawdopodobne bo pewnie muszą być odbłyśniki inne?

więc na pewno masz zwykłe lampy a żarówkę/ żarnik kupiłeś do lamp ksenonowych.

Z tymi przetwornicami to nie jest tak jak piszesz, przetwornica to tylko jeden z elementów układu lamp ksenonowych. Oprócz przetwornicy jest inna lampa, do tego konieczny jest układ samopoziomowania reflektorów który należy zamontować aby nie łamać prawa do tego spryskiwacze reflektorów.

Tu dowiesz się więcej na temat ksenonów http://a4-klub.pl/index.php?/topic/803-bixenon-xenon-od-a-do-z-na-czym-to-polega-tematy-zebrane-z-calego-forum/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...