Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wtyczki pod komputerem (ECU) - od czego są?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Po rozebraniu obudowy komputera i wyjęciu z niej sterownika ukazują się nam kolorowe wtyczki:

- biała
- żółta
- czerwona
- brązowa
- czarna

Widok mamy taki:

th_9_zpsy1rln0fo.jpg

Ale jak odepniemy wtyczki od strony ECU (wtedy mamy cała wiązkę silnika odłączoną) to widok mamy następujący:

th_5095305800_1365146605_zpstj2tjs8f.jpg
Czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi, od czego są te wtyczki - gdzie one idą do wnętrza auta?

Nigdzie w necie nie mogę znaleźć odpowiedzi a mam mały problem techniczny z tymi wtykami i chcę posprawdzać poprawność połączeń (ciągłość przewodów).

Edytowane przez magoo

Opublikowano

Czytam 3 raz i nie rozumiem jakie jest pytanie. Chcesz znaleźć przewody z żółtej kostki gdzie idą?

Opublikowano
  • Autor

Czytam 3 raz i nie rozumiem jakie jest pytanie. Chcesz znaleźć przewody z żółtej kostki gdzie idą?

Pytanie poprawione ;)

Chcę znaleźć gdzie idą przewody z wszystkich tych kolorowych wtyczek ;)

Edytowane przez magoo

Opublikowano

wszystkie? schemat Ci moge podrzucic z autodaty ale one idą do bezpieczników, modułów, licznika i w każde miejsce samochodu wiec bedziesz musial pruć całą instalacje bo to nie takie hip hop

Edytowane przez misiek95

Opublikowano
  • Autor

wszystkie? schemat Ci moge podrzucic z autodaty ale one idą do bezpieczników, modułów, licznika i w każde miejsce samochodu wiec bedziesz musial pruć całą instalacje bo to nie takie hip hop

Tak, wszystkie przewody wychodzące z tych kolorowych wtyczek w stronę wnętrza auta mnie interesują ;)

Opublikowano

Kolego zadałeś pytanie, i zapewne oczekujesz odpowiedzi, tylko jak ktokolwiek może Ci pomóc, skoro brakuje podstawowych informacji. :wink:

Uzupełnij profil, każdemu będzie łatwiej :)

Edytowane przez Bromchit

Opublikowano

ja chętnie bym pomógł bo pare razy przerabiałem temat co gdzie idzie ale też nie bardzo kumam co chcesz osiągnąć i w jaki sposob? podszybie Ci zalało? wypruj całą instalacje do wnętrza auta, rozetnij izolacje i będziesz wiedział co gdzie idzie ;) przypuszczam że nigdzie w necie nie ma rozpiski pinow w tych konkretnych kostkach w twoim aucie, no bo kto by mial to robić i po co :wink: podrzuce ci schemat podłączenia ecu w twoim silniku jak podasz jakie masz auto. większość powinienes rozszyfrowac gdzie idzie- chociaż i tak uważam że gówno Ci to da :wink:

Opublikowano
  • Autor

Kolego zadałeś pytanie, i zapewne oczekujesz odpowiedzi, tylko jak ktokolwiek może Ci pomóc, skoro brakuje podstawowych informacji. :wink:

Uzupełnij profil, każdemu będzie łatwiej :)

Uzupełnione ;) Chodzi tu o Passata B5 (przedlift) a to bliźniak A4 więc połączenia będą identyczne ;)

ja chętnie bym pomógł bo pare razy przerabiałem temat co gdzie idzie ale też nie bardzo kumam co chcesz osiągnąć i w jaki sposob? podszybie Ci zalało? wypruj całą instalacje do wnętrza auta, rozetnij izolacje i będziesz wiedział co gdzie idzie ;) przypuszczam że nigdzie w necie nie ma rozpiski pinow w tych konkretnych kostkach w twoim aucie, no bo kto by mial to robić i po co :wink: podrzuce ci schemat podłączenia ecu w twoim silniku jak podasz jakie masz auto. większość powinienes rozszyfrowac gdzie idzie- chociaż i tak uważam że gówno Ci to da :wink:

Nic nie jest zalane ale w tych kolorowych wtyczkach są piny (konektory), które z nich niestety wypadają i już raz mi się zdarzyło, że auto przez to mi nie odpaliło. Chce te kolorowe wtyczki zamienić na inne stąd prośba o schemat / pinout tych wtyczek - za co każda odpowiada itd. ;)

Co do auta to: VW Passat B5 1.9 TDI AFN (110KM) 98rok. ECU o oznaczeniu 038 906 018P - czyli z map sensorem na rurze dolotowej bo wcześniejsze sterowniki miały je wewnątrz ;)

Edytowane przez magoo

Opublikowano

Kolego mogę poszukać schematu w Elsie, więc prościej dla mnie jakbym znał rocznik i kod silnika :wink:


...znalazłem :wink: napisałeś to w cytowanym poście... :wink:, dzięki temu unikniemy niespodzianek, pomimo że auta bliźniacze to coś tam jednak może nie zgadzać się.


Proszę bardzo:

1_9_l_66_k_WTDI_AHU_AHH_with_manual_gear 1_9_l_66_k_WTDI_AHU_AHH_with_manual_gear 1_9_l_66_k_WTDI_AHU_AHH_with_manual_gear
1_9_l_66_k_WTDI_AHU_AHH_with_manual_gear 1_9_l_66_k_WTDI_AHU_AHH_with_manual_gear 1_9_l_66_k_WTDI_AHU_AHH_with_manual_gear
1_9_l_66_k_WTDI_AHU_AHH_with_manual_gear 1_9_l_66_k_WTDI_AHU_AHH_with_manual_gear 1_9_l_66_k_WTDI_AHU_AHH_with_manual_gear
1_9_l_66_k_WTDI_AHU_AHH_with_manual_gear
Mam nadzieję, że to manual, bo do automatu, jest inny schemat, chociaż nie wiem jak bardzo się różni.

Edytowane przez Bromchit

Opublikowano
  • Autor

Tak, manual ;)

Dzięki wielkie, coś tam z tego się przyda :)

  • 1 rok później...
Opublikowano

Odświeżę temat 

a4 b5 1.6 alz 2000r i a4 b5 1.8t anb 1999 wiązki sa takie same czy jest jakas róznica ?

Opublikowano

Wiązki silnika raczej się różnią ze względu na różne silnki. Wiązka wnetrza zapewne ze względu na różne wyposażenie. 

Opublikowano

Wiązka od silnika tak chodzi mi o to czy właśnie wiązka od kostek tych 5 w podszybiu różni się na tyle ze po podłączeniu innego ecu w moim przypadku swap 1.6 alz na 1.8t anb mogą być takie różnice ze auto nie odpala ?(brak prądu na pompie paliwa )

Opublikowano
Dnia 5.12.2015 o 17:11, misiek95 napisał:

wszystkie? schemat Ci moge podrzucic z autodaty ale one idą do bezpieczników, modułów, licznika i w każde miejsce samochodu wiec bedziesz musial pruć całą instalacje bo to nie takie hip hop

ja poprosze taki schemat nawet dwa od 1.6 alz i 1.8t anb jesli mozna 

Opublikowano

ALZ 1.6 

Page1.jpg Page2.jpg Page3.jpg

Page4.jpg Page5.jpg Page6.jpg

Page7.jpg Page8.jpg Page9.jpg

Page10.jpg 
 

1.8T ANB

Page1.jpg Page2.jpg Page3.jpg

Page4.jpg Page5.jpg Page6.jpg

Page7.jpg Page8.jpg Page9.jpg

Page10.jpg 
 

 

 

Edytowane przez Bromchit

Opublikowano
14 godzin temu, Bromchit napisał:

ALZ 1.6 

Page1.jpg Page2.jpg Page3.jpg

Page4.jpg Page5.jpg Page6.jpg

Page7.jpg Page8.jpg Page9.jpg

Page10.jpg 
 

1.8T ANB

Page1.jpg Page2.jpg Page3.jpg

Page4.jpg Page5.jpg Page6.jpg

Page7.jpg Page8.jpg Page9.jpg

Page10.jpg 
 

 

 

Dziękuje bardzo teraz tylko znaleźć kogoś kto to ogarnia i znajdzie różnice jeśli występują 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.