Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buczenie z przodu - rozwiązany - Ostrzeżenie !


countryFan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od kilku dni zacząłem słyszeć buczenie z okolicy przedniego prawego koła - dźwięk był podobny jak rozlatujący się przegub - pierwotnie słyszalny przy hamowaniu silnikiem w okolicach 100-120km/h. Później także przy mniejszych prędkościach. Byłem niemal pewny, że to przegub wewnętrzny gdyż przy innym aucie miałem dokładnie taki dźwięk. Dziś wjechałem na SKP żeby diagnosta sprawdził zawieszenie, półośki etc.

Szarpał, szarpał i nic nie znalazł. Ale, że człowiek jest dociekliwy to wyszedł z kanału i zaczął szarpakami sprawdzać luzy trzymając za koło i elementy dostępne z zewnątrz (zaciski, wahacze). W końcu wstał, bez słowa podszedł do szafki narzędziowej, wyjął klucz dynamometryczny i zaczął dokręcać koła! Okazało się, że były poluzowane. Na moje szczęście lekko. Co ciekawe mechanik dokręcał koła przy zmianie na zimówki - pamiętam bo stałem przy człowieku kiedy to robił. Miał prawdopodobnie uszkodzony klucz dynamometryczny.

Oczywiście - ja powinienem sprawdzić dokręcenie śrub po 50-100km, ale tego nie zrobiłem. Piszę dla przestrogi. Uważajcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlpiej wziąć spod podłogi bagażnika klucz i ustać na nim i samemu dokręcać koła po kilkunastu kilometrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlpiej wziąć spod podłogi bagażnika klucz i ustać na nim i samemu dokręcać koła po kilkunastu kilometrach.

Przeginać też nie ma co, powinno się dokręcać odpowiednim momentem. Za mocne przekręcenie może spowodować, że potem można nie odkręcić koła, ale także powoduje to niewłaściwe siły śruba-felga-piasta. Dla większości aut zazwyczaj jest 110Nm dla felg alu i 120Nm dla stalówek. To w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej po jakimś czasie sprawdzić dokręcenie śrub. Nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...