Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Granatowy szarak in progress


matik123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Po półrocznym ukrywaniu się na forum postanowiłem zaprezentować swoje Audi z 1999 roku.

Kupiona dokładnie 1 maja jako bezwypadkowa co potwierdził miernik lakieru (przeleciałem auto z każdej strony w każdym miejscu :D) i wydaje mi się ze z realnym przebiegiem 300 tys, ale wiadomo jak to z tymi przebiegami jest. W Polsce od 2007 roku.

Było trochę zaniedbane bo u poprzedniego właściciela ostatnie kilka miesięcy spędziło w garażu.

Jeśli chodzi o specyfikacje auta:

Silnik: klasyczny 1.9 TDI 110 KM - AFN (w przyszłości może coś się z niego uda więcej wykrzesać :wink:)

Wyposażenie: W sumie seria prócz ksenonów, nagłośnienia Bose ze zmieniarką i telefonu w środku, którego brak :P Jest jeszcze trójramienna kierownica i fotele półkubły z regulowanymi lędźwiami. Szkoda tylko że w granatowym środku bo ciężko dostać jakieś pierdoły w tym kolorze :kwasny:

Co zrobione: wymieniony rozrząd, oleje i filtry (niebawem znów mnie to czeka), tylne łożyska, tarcze tył+klocki, klocki przód, zregenerowanie przednich zacisków, wymiana wielowahacza, polerka lakieru, kupiony dekielek felgi, kupiona zaślepka spryskiwacza lamp, wymiana tylnych głośników wooferów (stare charczały), polakierowanie klamek oraz tylnej listwy bagażnika, montaż 4xel. szyb, wymiana przedniego czujnika samopoziomowania świateł i naprawa tylnego, montaż przełącznika ASR (chociaż to fake to oko cieszy :D), wymiana ślizgów przednich szyb... iiii chyba to wszystko :)

W planach: gwint, koło 18", montaż tempomatu, prawego lusterka z anglika, osłony z Passata VR5, zmiana na 2din, wymiana cieknącego spryskiwacza lampy, mgłowe podgrzewane spryski, podświetlane klamki wewnętrzne i co tam jeszcze to wyjdzie w praniu :P

A oto i Audiczka ;)

IMG_20150521_212138.jpg

IMG_20150521_203245.jpg

IMG_20151028_083013.jpg

IMG_20151028_083027.jpg

IMG_20151028_083049.jpg

IMG_20151028_083202.jpg

CDN... :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie siostra bliźniaczka mojej :decayed: Foty środka nie działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka, tak jak wyżej kolega pisał zdjęcia środka nie działają, bywam raz w miesiącu w Kutnie , może gdzieś wypatrzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedził mnie kurier :D Jutro montaż :)

60fcf696e22e5.jpg

Edytowane przez matik123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde u mnie wszystko bangla. Wrzuce na inny serwer ;)

Teraz ok?

Edytowane przez matik123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od passata b5 fl. Ja odcialem mocowania oryginalne. Z jednej strony wcisnalem uchwyt w oryginalne mocowanie a z drugiej przykleilem spryskiwacz. Jest inna kostka podgrzewania wiec trzeba to tez przerobic. Ja na razie nie ruszalem tego.

Jako że wieje tu troche nudą to pochwale się,

ostatnio dotarła do mnie paczka :D

561c139d9df02.jpg

mam nadzieje że nie bedzie komplikacji w montażu zwiazanych z tym ze manetka pochodzi z przedlifta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, no blachy znajome, mijalismy się któregoś dnia ;-)

Działaj działaj kiedyś oblukam autko :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

w tym tygodniu niestety swój żywot zakończył napinacz, całe szczęście że zdarzyło się to kiedy wyjeżdżałem z domu a nie 100 km od niego. nie wiem jakim cudem niektórzy wymieniają go (chodzi o napinacz paska od alternatora i pompy wspomagania) bez ściągania przodu, bo dostęp jest prawie zerowy.

d8f54f1f6825b.jpg

3fd6f94e6305a.jpg

a z nowości...

...wpadł gwint :D już się nie mogę doczekać montażu :D a w kwietniu jakieś koło i sezon można zaczynać :D


Aktualnie autko wyglada tak :)

77b985f1dde2e.jpg

c98218f426c44.jpg

Pasowaloby jeszcze zejsc pare centow nizej ale najpierw musialbym zrolowac nadkola. No i przydalyby sie dystanse :) bo kolo przy et 43 troche za bardzo sie chowa :/

Edytowane przez matik123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji iż pogoda w majówkę dopisuje kilka fotek po kąpieli ;)

d448628cabc0d.jpg0558ca18d0440.jpgc9130904abb59.jpg

oraz małe porównanie ;) w sumie to tylko mała zmiana a jednak cieszy oko ;)

8b817101f4f06.jpgfa94804c33c74.jpg


update 17.07

Ostatnimi czasy za wiele się przy aucie nie dzieje. Został zregenerowany alternator (wymieniony pierścień wirnika, łożyska oraz sprzęgło). Wleciały także końcówki. Teraz tył o niebo lepiej się prezenci :D

3c5e2743dda33.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie :) Rozpórką nadal zainteresowany czy odpuszczasz temat?

A nie lepiej końcówki ori TDi ładnie wypolerowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...