Skocz do zawartości
IGNOROWANY

audi B6 3.0 v6 skrzyni automat


luxorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na wstępie chciałbym dopytać o skrzynię w moim aucie. Są to moje pierwsze 3 dni z autem więc wybaczcie niewiedzę. Po pierwsze przeglądając fora, strony natrafiłem na mnóstwo stwierdzeń, że w 3.0 v6 z automtem jest skrzynia bezstopniowa. Jakby nie patrzeć ja widzę 6 biegów???

Druga sprawa to proszę o info czy zamontowana w moim aucie skrzynia jest tą skrzynią która uczy się kierowcy. Proszę o pominięcie szyderczych komentarzy:) Być może to o kilka lat za stara konstrukcja aby mieć ten patent jednak proszę o informację.

Edytowane przez luxorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak masz przedni napęd to skrzynia multitronic czyli bezstopniowa, jak masz quattro to wtedy tiptronic w naszych A4 ;) Te 6 biegów które widzisz na wyświetlaczu są to sztucznie wgrane przełożenia. Co do drugiego pytania odpowiedz brzmi NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wyżej napisał Quattro=tiptronic, ośka=multitronic. zasada ta jest niezmienna niezależnie od tego co napiszą w jakiś fachowych pismach, bo ja się ostatnio spotkałem w motorze lub auto świecie ze stwierdzeniem odnośnie b6: radzimy uważać na egzemplarze ze skrzynią automatyczną bo niektóre auta z napędem Quattro również posiadają awaryjną skrzynię multitronic, i nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź. Quattro nie ma. Właśnie natrafiłem na podobny art. nie mogłem zrozumieć co w niej siedzi.

przy okazji zapytam, jak widać orientujących się w temacie forumowiczów, czy faktycznie z tym multitronickiem jest tyle problemów o których pisząw określonych wyżej fachowych mediach?

Edytowane przez luxorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu zdaje się były akcje serwisowe gdzie za free było aktualizowane oprogramowanie skrzyni i dokładana jedna lamela czy tam tarczka czy jak się to nazywa.

Jak chcesz się czegoś więcej dowiedzieć o multitronikach to możesz napisać do Bart-s zdaje się serwisuje te skrzynie więc pewnie Ci podpowie jak użytkować i tp. abyś się cieszył z użytkowania i za często nie musiał naprawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu zdaje się były akcje serwisowe gdzie za free było aktualizowane oprogramowanie skrzyni i dokładana jedna lamela czy tam tarczka czy jak się to nazywa.

Jak chcesz się czegoś więcej dowiedzieć o multitronikach to możesz napisać do Bart-s zdaje się serwisuje te skrzynie więc pewnie Ci podpowie jak użytkować i tp. abyś się cieszył z użytkowania i za często nie musiał naprawiać

super, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...