Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciekawostka odnośnie oleju


Makos_9507

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jak zdecydowana większość użytkowników a4 b6 z silnikiem 2.0 ALT mam problem z olejem. Póki co zrobiłem 500 km i nie zapaliła się kontrolka a 250 km temu poziom ledwo co dotykał bagnetu... A według poprzedniego właściciela brał 1l/1000 km. Dowiedziałem się o tym dopiero po zakupie... Wydaje mi się, że samochód stał na równym. Mniejsza o to. Dowiedziałem się o różnych preparatach, które powodują mniejszy pobór oleju oraz czyszczenie "środka silnika".

Ktoś z was miał do czynienia z takimi specyfikami? Pomagało?

Mam na myśli np

http://liquimoly.pl/produkty/pro-line-1/engine-flush-pro-line-2662-detail

Jestem przed wymianą olejów i filtrów, więc chciałbym zapytać czy warto zawracać sobie głowę czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płukanka nie ma nic do rzeczy Patryk.

Możesz wlać 5W50 żeby olejem próbować ograniczyć dolewki.

Pozdrówki

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo te silniki zuzywaja olej bo tak.

Od jego spalania powstaje nagar, ktory osadza sie min na pierscieniach przez co auto zuzywa jeszcze wiecej oleju.

Oczywiscie zaleznie od stopnia "zastania" pierscieni mozna sprobowac go plukac.

Co do plukanek to proponowalbym zastosowanie LM 5200 - ja sie wlewa i jezdzi 200km.

Potem mozna zalac silnik jakims tanim olejem, np gm i wlac protec engine flush - pracuje 15min na biegu jalowym.

Po tym zalewamy silnik swiezym olejem,

Taki zabieg zastosowalem w aucie pijacym 1l oleju na 800km i zuzycie spadlo do wartosci akceptowalnych - 200ml na 1000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dopiero teraz zauważyłem odpowiedź na mój post :( Myślałem, że nikt nie odpisał więcej... A godzine temu wróciłem z wymiany oleju. No cóż, jeśli będzie pił olej jak herbatę to następnym razem zastosuję u siebie taki sam zabieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również czeka wymiana filtrów i oleju. Lecz póki co samochód został sprowadzony, to tez nie mogę za dużo powiedzieć ile oleju będzie brać moja a4. Dzisiaj zostało dolane 5W40 więc zobaczymy po ilu km będzie można stwierdzić stan "zjadania" (przelecane 220tyś prawie.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...