Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aktualizacja softu w S-tronicu


toja

Rekomendowane odpowiedzi

Czy aktualizował ktoś oprogramowanie w skrzyni S-tronic ? Słyszałem, że warto to zrobić, gdy coś szarpie lub nie tak przerzuca. W ASO powiedzieli, że aktualizują tylko jak jest jakiś błąd i takie jest jego rozwiązanie - inaczej nie. Cena 500 zł :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem to zrobić w ASO.. ale heh usłyszałem tylko "jak nic się nie dzieje to nie ruszać" i zmiana tematu. Wydaje mi się, że oni w ogóle boją się tego ruszać..! Hah AeSO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zaktualizowali po zgłoszeniu, że szarpie przy zmianie z 2 na 1 (przy okazji wymiany hebli zgłosiłem żeby rzucili okiem)

Co zaobserwowałem:

- objaw szarpnięcia po zatrzymaniu z 2 na 1 pozostał, jednak skrzynia zmienia teraz bieg po zatrzymaniu auta (zamiecenie problemu pod dywan)
- przy agresywnym ruszeniu skrzynia nie ciągnie już 1 do odcięcia tylko przerzuca na 2 już przy ok 3000obr (duuużo lepiej)

- skrzynia działa trochę "agresywniej", coś jakby sprzęgła dostały nieco więcej ciśnienia, dla mnie ok

- ma czasami problem z zapięciem 1 lub R na parkingu, zwłaszcza na zimnym silniku - mam wrażenie że robi to czasem na dwa razy - ale to już chyba moje padające sprzęgła i dwumasa.

- dalej nie mam launch control :( Ale sprzęgła się cieszą ;)

Cena aktualizacji 250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujowi zmieniali soft w S-tronicu w ASO Audi w Rzeszowie

Pojechał do ASO bo skrzynia lubiła lekko czasem szarpnąć podczas ruszania..

ASO wystawiło fakturę na 3500zł i praktycznie nic się nie zmieniło...

Powymieniali oleje, filtry, wgrali nowe oprogramowanie...

Wadę usunął dopiero niezależny mechanik ale poleciał gruby hajs... wymieniał stronik i sprzęgła.

Rzekomo zostawił u niego łącznie 3tyś £

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...