Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Black Pearl by Pro100


Pro100

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jakiś czas temu postanowiłem się zarejestrować, celem uzyskania informacji na temat wymarzonego przez nas autka :audi: informacje na co szczególnie zwrócić uwagę chodzi oczywiście o A4 B5. Początkowo był dylemat nad benzyną + lpg vs diesel, jednak po namyśle postanowiłem szukać diesla.

No i tak po niespełna 3 miesiącach staliśmy się posiadaczami A4 B5 FL w wesji Avant :a4fan: a oto kilka danych o aucie:

:arrow2: Informacje ogólne:
- Marka: Audi
- Model: A5 B5
- Rocznik: 2000
- Wersja: Avant
- Kolor: Black Pearl
- Stan licznika: 256 000km

:arrow2: Jednostka napędowa:
- Rodzaj paliwa: ON
- Silnik: 1.9 AJM
- Moc: 116km

:arrow2:Wyposażenie:
- Światła przeciwmgłowe
- Światła ksenonowe
- Kubełkowe podgrzewane fotele, z funkcją pompowanych lędźwi
- 2x elektryczne szyby
- 4x airbag
- Wspomaganie układu kierowniczego
- Klimatronik
- Kierownica Sline
- Przyciemniane szyby
- Hak
- Radio Symphony
- Tempomat
- ABS
- Kontrola trakcji
- 2x podłokietnik
- Kratka przedziału bagażowego
- Alufelgi oryginalne Audi 16''
- Podświetlane kopertówki drzwi
- Elektryczne, podgrzewane oraz fotochromatyczne lusterka
- Podgrzewane spryskiwacze

:arrow2: Kilka zdjęć:

887f0f151e02.jpg d03a8ebc6ca2.jpg 23e35e9c402f.jpg
28af2139a2d9.jpg 7ec0f8d2c6ff.jpg 124dd2a5fd1f.jpg

Od razu pragnę zaznaczyć, że auto nie będzie służyło nam do "modzenia" jest to dla nas autko do jeżdżenia na codzień :wink:, do zabawy mamy inną furkę: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/335277-golf-iii-usa-r32/

Pozdrawiam




Edytowane przez Pro100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio temperatura nie rozpieszczała nas jak i zarówno naszych aut.

Audi po 3 dniach na mrozie (-15/-20) nie odpaliło :doh: z początku myślałem, że to akumulator ale jak się okazało po przyjeździe z pracy winien był filtr paliwa :shock3: od razu został wymieniony i problem ustał. Mechanizm wycieraczek też zamarzł na szczęście w porę go wyjąłem i nasmarowałem porządnie (na kilka lat spokój :dance2: ).

W sobotę zabrałem się za rozrząd, wymianę podkładki pod przewodem od turbiny bo sączyła się oliwa (co spowodowało awarię poduszki silnika - która też została wymieniona), wymieniony również termostat.

4016fce792c3.jpg

Podsumowując wpadło:
- rozrząd INA + pompa wody HEPU
- termostat WAHLER
- filtr paliwa MANN
- poduszka silnika MEYLE
- filtr powietrza FILTRON

Na przyszły weekend zostawiłem sobie gumki na pompowtryskach BOSCH i wymianę oleju na Penrite Enviro + 5w40 wraz z filtrem MANN ( + płukanka silnika).

Ktokolwiek widział ktokolwiek wie, szukam wkładu lub jego numeru (lusterko strona pasażera, podgrzewane, niebieskie, asferyczne).

:siema:

Edytowane przez Pro100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na przyszły weekend zostawiłem sobie gumki na pompowtryskach BOSCH

troche dziwna kolejność, ja bym chyba robił wsio na raz :) szklanki planujesz też wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz wymieniałem rozrząd w a4 więc zajęło mi to sporo czasu :) nie lubię grzebać na szybko bo mało czasu, wolę w weekend przysiąść i na spokojnie zrobić swoje :)

Szklanek nie planuję zmieniać.

Edytowane przez Pro100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pierwszy raz wymieniałem rozrząd w a4 więc zajęło mi to sporo czasu nie lubię grzebać na szybko bo mało czasu, wolę w weekend przysiąść i na spokojnie zrobić swoje

no za drugim razem znacznie łatwiej. pas przedni można zdjąć w 30min :)


Szklanek nie planuję zmieniać.

No to Ci mówie od razu, żebyś się zainteresował tematem. To taka wada tych silników. Niektórzy twierdzą że przy każdej wymianie rozrządu powinno sie szklanki wrzucić nowe. Jak są już podniszczone to potrafią i wałek zjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację zastanowię się nad wymianą. Jakąś konkretną firmę polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak po niespełna 3 miesiącach staliśmy się posiadaczami A5 B5 FL w wesji Avan

A5???

No patrz :) chciałbym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi środek również bardzo przypadł do gustu, co do plaka to nie używam go :)


Cześć,

Jakiś czas temu miałem niemiły incydent z audi odnośnie spotkania z lusterkiem innego uczestnika ruchu. Efekty tego są takie:

- pęknięta obudowa lusterka|
- zarysowana listwa przy szybie
- ryski na drzwiach

Dwie ostatnie pozycję udało mi się już zabezpieczyć, natomiast na chwilę obecną czekam na obudowy lusterek - swoją drogą cenią się w Polsce za nie dlatego wolę poczekać :)

A4 jest dla mnie autem na co dzień i szczerze mówiąc z każdym dniem wsiadam do niego z jeszcze większym bananem na twarzy :banan: mimo to nie zapominam, że jej też się coś należy. Porządne mycie, i nałożenie wosku Poorboy's-a o zapachu gumy balonowej to moje ulubione zajęcie na weekend :D

8ee02ef33b3d.jpg 79e4db5808b0.jpg 1dacf5db3733.jpg
aedf8a492db3.jpg e3e389a4a9b1.jpg 8d2e4b933919.jpg

Szczerze polecam ten produkt Poorboy's-a, i proszę nie pytajcie o efekt w słońcu czy za dnia bo jak to zwykle bywa po takim zabiegu spadł deszcz co widać na załączonych wyżej obrazkach :doh:

Edytowane przez Pro100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pudełko się skończy wypróbuj sobie Auto Finesse Tripple, u siebie z ciekawości oddzielałem maskę taśmą, żeby zobaczyć efekt i o dziwo rzeczywiście rysy stały się mniej widoczne, a kolor był głębszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pudełko się skończy wypróbuj sobie Auto Finesse Tripple, u siebie z ciekawości oddzielałem maskę taśmą, żeby zobaczyć efekt i o dziwo rzeczywiście rysy stały się mniej widoczne, a kolor był głębszy ;)

Dokładnie taki efekt uzyskałem po Poorboys-ie natomiast nie wykluczam testów produktu który polecasz :)

Po 9 miesiącach na liczniku przybyło prawie 30 tyś km średnia spora, ale po zmianie pracy audi robi dużo mniej km :) Przyszedł czas na wymianę wahaczy (3 uszkodzone), nie chciałem bawić się w półśrodki a za jednym razem zlecić wymianę kompletu na przód. Długo zastanawiałem się nad firmą głównie pod uwagę brałem 3 firmy:

- kraft - ze względu na bezproblemową gwarancję

- MasterSport - ludzie je po prostu polecają

- SKV Germany - Ci którzy porównywali MS z SKV twierdzą, że SKV jest lepiej wykonany.

Głowiłem się i głowiłem, ale koniec końców wybór padł na SKV Germany zamówione od DystrybutorSKV (swoją drogą błyskawiczna realizacja i dobry kontakt!). W dniu wczorajszym paczka dotarła cała i zdrowa wahacze wyglądają naprawdę schludnie a gumy sprawiają wrażenie solidnych. Niestety nic więcej na chwilę obecną nie mogę powiedzieć gdyż auto dziś zostało odprowadzone do mechanika na wymianę wahaczy przy okazji poduszkę silnika oraz skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...