Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylna kanapa/środkowy pas bezpieczeństwa/ Avant


jan3k

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukując środkowego tylnego pasa bezpieczeństwa przyszło mi do głowy że może jest pod kanapą. Czy wiecie jak w avancie ją hmm otworzyć, zdjąć itp żeby poszukać środkowego pasa? Nie chcę na siłę wiecie łapać i probować podnosić bo nie chcę poniszczyć niczego. Stąd moje pytanie jak to zrobić żeby niczego nie uszkodzić?

Obok prawego tylnego zagłówka jest pewien plastik i "dziura", podejrzewałem że pas środkowy nie jest biodrowy a tradycyjny, ale plastik wierzchni się zdjęło ale w środku nic nie było widać, więc może poprzedni właściciel miał jednak biodrowy.

Macie jakieś sugestie w tej sprawie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to powinien być tradycyjny. U mnie przynajmniej tak jest, czyli z tej dziury koło zagłówka powinien wystawać pas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzisko kanapy łapiesz i ciągniesz do góry, jest na takich zaczepach, spokojnie powinno wyskoczyć i nic nie uszkodzisz.

Jeśli chodzi o pas to nie jestem pewny ale chyba jest właśnie biodrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze właśnie przyświecałem latarką do niej i pusto normalnie :D a to dziura do wnętrza oparcia a tam do środka za chiny chyba nie da się dostać nie?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim avancie jest biodrowy zwijany. Raczej ciężko go schować pod kanapą bo wychodzi z obudowy/prowadnicy, która jest mocowana na stałe więc może wykręcony...? Co do ściągania siedziska - szarpiemy za przód do góry(dwa zatrzaski) Niestety mi się udało raz jeden plastik wyłamać i trzeba było nowy. :( Warto dać nieco np. wazeliny technicznej przed ponownym montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie :) podejrzewam, że w takim razie pas może być tradycyjny ze względu właśnie na ten plastik z dziurą obok zagłówka tylnego prawego.. no nic jak będę miał chwilkę to podłubię się tam :D ostatnio gdy tata wsadził rękę w szczelinę w kanapie przy tym no :D zapinaczu pasów (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa to znalazł w środku klucz do jakiegoś tam rozmiaru śrub :D ciekawe co tam jeszcze będzie ukryte :D

Gdyby jednak okazało się właśnie że pas jest w oparciu :D da się tam do środka jakoś dostać by go wyjąć?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że dostępne były 4 wersje pasa tylnego środkowego:

-Biodrowy zwykły

-Biodrowy ze zwijaczem

-3-punktowy - taki jak reszty pasażerów, ze zwijaczem umieszczonym w tylnej półce(tylko w wersji sedan)

-3-punktowy, ze zwijaczem umieszczonym w oparciu - avant/auta ze składanym oparciem.

+ewentualne napinacze i przystosowanie do fotelików dziecięcych.

Ostatnia opcja to najpewniej twoja wersja. Mam jednak obawy, że pas mógł zostać wymontowany/obcięty/zerwany. Otóż nie da się całego pasa(z zaszytą blachą dolnego mocowania) wyciągnąć całkowicie z prowadnika górnego w oparciu czyli plastiku obok zagłówka, o którym napisałeś.

Edytowane przez z.i.o.m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze czyli faktycznie mógł on zostać zdemontowany :/ dzięki wielkie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzisko kanapy łapiesz i ciągniesz do góry, jest na takich zaczepach, spokojnie powinno wyskoczyć i nic nie uszkodzisz.

Jeśli chodzi o pas to nie jestem pewny ale chyba jest właśnie biodrowy.

EDIT u mnie jest tradycyjny pas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odświeżę trochę temat, a mianowicie mam pytanie dotyczące tylnego pasa środkowego. Mam u siebie taki dwupunktowy nie zwijany, a ze względu na to że urodziło mi się drugie dziecko potrzebuje zmienić go na taki tradycyjny trzypunktowy. Pytanie brzmi czy jest możliwość zamontowania takiego do obecnej kanapy czy muszę wymienić ja na inną?

Poszukałem co nieco na aukcjach i znalazłem kanapy z pasami trzypunktowymi ale wszystkie są z wersji kombi i nie wiem czy będzie pasować taka kanapa.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez Tarrou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...