-
Gaśnie przy przełączeniu na gaz
Podczas jazdy też przerywał czy tylko gasł przy przełączeniu? Teraz jak jest ciepło i włączam klime to masakrycznie szarpie ...
-
Gaśnie przy przełączeniu na gaz
Sam fakt pojeżdżenia na benzynie z odłączonym gazem naprawi to? Czy to tylko ułatwi diagnozę? Nie mam pojęcia, mam to auto od grudnia a gaz zakładany był 'prywatnie'...
-
Problem z pielęgnacją skór.
Problem polega na tym że próbuje 'zadbać' o swoje wnętrze skórzane. W załączonym zdjęciu widać że skóry po przetarciu robią się takie 'ciapate' jakbym środkiem do nawilżania tylko w punktach dotykał jednakże przecieram je po całości, dzieje się tak nie tylko po środku za 10zł ale i takim za 60zł który w moim poprzednim aucie robił efekt mięciutkiej i świeżej skóry. Czy to w mojej audi jest jakaś specyficzna skóra, czy to może przez niedbałość poprzedniego właściciela? https://zapodaj.net/b772c3ef5afc7.jpg.html
-
Audi A4 B5 2.8 v6 1999 rok automat? czy manual?
To tak jak mówią że ośka lepiej sie zbiera. Każdemu nie dogodzisz, jeżeli szukasz wygody to manual raczej odpada. Ja osobiście jak na razie miałem 3 auta i te audi jest pierwszym w automacie i stwierdzam że raczej na manual przejdę tylko w drodze wyjątku
-
Długo kręci
Wymieniałeś wtryski czy regenerowałeś? Jaki koszt naprawy/wymiany parownika? Prawdopodobnie czeka mnie ta sama operacja. Z tym że jak na razie jedyne co od gazowników sie dowiedziałem to to że nie ma błędów w kompie i że mam duże ciśnienie na reduktorze.
-
Audi A4 B5 2.8 v6 1999 rok automat? czy manual?
Również polecam, to mój pierwszy samochód z automatem (tiptronic) i powiedziałem sobie że nigdy więcej manuala No chyba że coś na prawde sportowego. Musisz sie liczyć tylko z rzeczami oczywistymi czyli oleju już nie 3-4l tylko 6, jak uszczelka od pokrywy cieknie to nie zmieniasz 1 tylko 2. Tak samo świece, nie 4 a 6. Przewody również są znacznie droższe. Wydaje mi się jednak że jeżeli ktoś sie decyduje na takie auto z takim silnikiem to i stać go na takie rzeczy. Ja osobiście nie narzekam i jak najbardziej polecam, jak dodać do tego wszystkiego quattro to zimą jest po prostu bajka Sprawdź też czy nie ma wycieków ze skrzyni.
-
Subwoofer audi a6 do a4
Koledzy czy subwoofer od audi a6 z czerwoną kostką podejdzie do audi a4? Mam możliwość kupna takowego wraz z instalacją od samego subwoofera do radia. Tylko pytanie czy istnieje możliwość zamontowania go w bagażniku (avant) tak by to grało? Czy potrzebny jest do niego wzmacniacz czy jest on wbudowany w ten subwoofer?
-
Gaśnie przy przełączeniu na gaz
Kolego problem ruszył z miejsca? Mam dosłownie to samo, będąc u jednego gazownika stwierdzono mi że to wtryski. Zajechałem do drugiego 'po znajomych pytaniu' i powiedział że to żadne wtryski lecz na kompie nic mu nie wyskoczyło i jak na złość podczas jazdy z nim nic się nie działo, a jak na złość po odstawieniu go zaczął przerywać jak cholera i kiedy już chciałem się zawracać to nagle 'naprawił się'. U mnie jedynie na co narzekał to na zbyt duże ciśnienie na reduktorze.
-
[AUDI A4]Uszczelka czy silikon pod miskę olejową?
a jak to jest z tym rozbieraniem? Wystarczy odkręcić mise i wszystko schodzi, czy może coś po drodze komplikuje?
-
[AUDI A4]Uszczelka czy silikon pod miskę olejową?
Koledzy, tak jak w temacie, cieknie mi dosyć intensywnie miska olejowa i należało by coś z tym zrobić. Niestety nic nie znalazłem na ten temat. Pod misę idzie uszczelka + silikon? Czy można dać np. sam silikon? Rozmawiałem z mechanikiem i mówił mi że wystarczy zdjąć dać sam silikon i będzie wszystko OK. Czy to prawda? Przy okazji, poprzedni właściciel zalał olej MaxLife 10W-40. Z tego co czytałem w specyfikacjach powinien być 5W-30. Czy olej Motul 10W-40 6100 Synergi Plus czy jakoś tak będzie się nadawał? Czy ryzykować i zalać 5W-30 np Castrola? Do uszczelnienia miski trzeba dużo rozbierać? Czy tylko same śruby poodkręcać i można ściągać? Samochód: Audi a4 b5 2.8 v6 quattro 193km
-
Nie włącza się klimatyzacja.
Kolego, dzięki za odpowiedź ale to wiem i było sprawdzane przy około 15 stopniach. Nie jestem pewien jak jest w V6 która to sprężarka klimy, a przy teraźniejszej pogodzie ciężko dłuższy czas postać na podwórku. Jedyne czego jestem pewien to tego że wentylator nie włącza się.
-
Nie włącza się klimatyzacja.
Koledzy ktoś mógłby mi podać numer seryjny z climatronica(z naklejki)? Ponieważ mam problem że nie załącza mi się klima, śnieżka normalnie się pali a nie wieje chłodem. Wiatrak nie załącza się. Pomyślałem że zanim wejdę w koszta to chciał bym sprawdzić czy aby na pewno mam dobry climatronic założony ponieważ mam to auto od niedawna, a w drugiej audi miałem taki sam problem jak zamontowałem z innym kodem z naklejki że nie reagował. Samochód to: Audi A4 B5 2.8v6 193km quattro 1997r
-
Tylna kanapa/środkowy pas bezpieczeństwa/ Avant
Jeśli się nie mylę to powinien być tradycyjny. U mnie przynajmniej tak jest, czyli z tej dziury koło zagłówka powinien wystawać pas
-
Dużo białego dymu przy odpalaniu.
problem w tym że odkąd się 'to coś' dzieje to na benzynie nie da rady chodzić, nie wchodzi na obroty i przycina sie. Dopiero jak się rozgrzeje to normalnie chodzi. Może i więcej 'dymu' ale to jest przesada żeby aż tyle Z wydechu nie czuć płynu chłodniczego. Ojciec jeździł gdzieś do jakiegoś 'mechaniora' i mówił że może być głowica lekko pęknięta. dokładnie te uszczelki zostały wymienione a nadal jest ta sama sytuacja.
-
Dużo białego dymu przy odpalaniu.
Tak, mam gaz. Tylko jeśli miała by woda odparowywać to to by trwało przez krótki czas, a to cały czas nawet po dłuższej jeździe teraz tak leci biały dym. Wcześniej dosłownie przy odpaleniu ale strasznie dużo. Wcześniej była faktycznie nieszczelność okazało się że korek nie trzymał i jakaś uszczelka przepuszczała nie pamiętam od czego bo tato wymieniał ale niby już nigdzie wycieków nie ma... u mnie silnik przegrzewał się co jakiś czas, ale po wymianie tej uszczelki co wcześniej napisałem, to już od tamtej pory się nie grzeje, a nadal tak strasznie dymi...
grzesiek1495
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta