Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gaśnie przy przełączeniu na gaz


kamil588

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze.

Pacjent to A4 B5 Avant 2.8 Q. Auto mam od niedawna, kupiłem je ze świadomością że z gazem "coś sie dzieje". Auto przy przełączaniu się na gaz czasami delikatnie poszarpywało. Późniejszym objawem było takie samo szarpnięcie przy mocniejszym dodaniu gazu podczas jazdy. Teraz auto przełączając się na gaz trzęsie budą jak diesel, obroty falują i auto gaśnie. Po porządnym rozgrzaniu silnika i przełączeniu na gaz auto niby jeździ na LPG ale ciągle coś szarpie, dławi się..

Instalacja LOVATO, filtry zmieniane kilka tyś temu. Dziś podpinany u jakiegoś gaziarza i nie wyrzuciło żadnych błędów.

Co to może być? Wtryski?

Moje pierwsze auto z instalacją LPG dlatego się docieram w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności i sprawdź mapy gazu. Może się rozjechały. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu doradzać skoro podpinany u "gaziarza" "filtry zmieniane kilka tyś temu". Proponuje zmienić "gaziarza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowicze.

Pacjent to A4 B5 Avant 2.8 Q. Auto mam od niedawna, kupiłem je ze świadomością że z gazem "coś sie dzieje". Auto przy przełączaniu się na gaz czasami delikatnie poszarpywało. Późniejszym objawem było takie samo szarpnięcie przy mocniejszym dodaniu gazu podczas jazdy. Teraz auto przełączając się na gaz trzęsie budą jak diesel, obroty falują i auto gaśnie. Po porządnym rozgrzaniu silnika i przełączeniu na gaz auto niby jeździ na LPG ale ciągle coś szarpie, dławi się..

Instalacja LOVATO, filtry zmieniane kilka tyś temu. Dziś podpinany u jakiegoś gaziarza i nie wyrzuciło żadnych błędów.

Co to może być? Wtryski?

Moje pierwsze auto z instalacją LPG dlatego się docieram w tym temacie.

Kolego problem ruszył z miejsca? Mam dosłownie to samo, będąc u jednego gazownika stwierdzono mi że to wtryski. Zajechałem do drugiego 'po znajomych pytaniu' i powiedział że to żadne wtryski lecz na kompie nic mu nie wyskoczyło i jak na złość podczas jazdy z nim nic się nie działo, a jak na złość po odstawieniu go zaczął przerywać jak cholera i kiedy już chciałem się zawracać to nagle 'naprawił się'. U mnie jedynie na co narzekał to na zbyt duże ciśnienie na reduktorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze odłącz gaz całkowicie wyjmując bezpiecznik, zdejmij kleme z auk na 15 min i podłącz ponownie, pojeździj na benzynie ok 300 km-gaz cały czas odłączony.Po 300 km włóż bezpiecznik i niech sam się przełączy na gaz.Zobaczysz wtedy czy jest róznica. U mnie był podobny problem i jeździłem po gaziarzach po czym sam kupiłem kabelek podłączyłem sie pod gaz i okazało się, że ciśnienie MAP jest za niskie dlatego przełączał się na benzynę. Wtryski widać po podłączeniu kompa także gaziarz powinien to zobaczyc. Zrób jak wyżej to będziemy dlaej szukać bo wydasz kasę a się okaże że to tylko MAP Sensor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze odłącz gaz całkowicie wyjmując bezpiecznik, zdejmij kleme z auk na 15 min i podłącz ponownie, pojeździj na benzynie ok 300 km-gaz cały czas odłączony.Po 300 km włóż bezpiecznik i niech sam się przełączy na gaz.Zobaczysz wtedy czy jest róznica. U mnie był podobny problem i jeździłem po gaziarzach po czym sam kupiłem kabelek podłączyłem sie pod gaz i okazało się, że ciśnienie MAP jest za niskie dlatego przełączał się na benzynę. Wtryski widać po podłączeniu kompa także gaziarz powinien to zobaczyc. Zrób jak wyżej to będziemy dlaej szukać bo wydasz kasę a się okaże że to tylko MAP Sensor

Sam fakt pojeżdżenia na benzynie z odłączonym gazem naprawi to? Czy to tylko ułatwi diagnozę?

ile lat ma instalacja?

Nie mam pojęcia, mam to auto od grudnia a gaz zakładany był 'prywatnie'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi gasł bo reduktor padał , wymieniłem i działa idealnie, nie jest odczuwalny moment tzrełanczania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi gasł bo reduktor padał , wymieniłem i działa idealnie, nie jest odczuwalny moment tzrełanczania

Podczas jazdy też przerywał czy tylko gasł przy przełączeniu? Teraz jak jest ciepło i włączam klime to masakrycznie szarpie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...