Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czuć LPG po włączeniu nawiewu


sprat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

taki problem. Padł mi termostat (nie wiem czy to coś ma do rzeczy), i teraz po włączeniu nawiewu w kabinie czuć LPG (a przynajmniej tak mi się wydaje).

Czy w okolicach nawiewów biegną jakieś przewody? Czy ten smród może wynikac z kiepskiej jakości gazu? (tankowałem go na Ukrainie).

Edytowane przez sprat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, malem tak samo, wymieniłem wszystkie przewody gazowe od reduktora do listw, potem przewody wtryskiwaczy, roblem znikl:Pprzez nieszczelny układ gaz zbiera se pod maska po włczneniu nadmuchu

czujesz go w kabinie, , to jest dosc niebezpiecznw

polecam wymienic wszystkie przewody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale już byłaby nieszczelność? gaz świeżo zakładany w renomowanym warsztacie - 1000 km temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie tester szczelności, popsikaj na wszystkich łączeniach - pewnie wystarczy tylko dokręcić jakąś opaskę, innej możliwości nie widzę. U mnie po założeniu gazu miałem tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza lepsza stacja LPG ma testery w sprayu, nie mówiąc już o sklepach moto - kup, psikaj i wyglądaj pęcherzyków, dużo połączeń nie masz do sprawdzenia. Możesz nawet posprawdzać czy opaski są dobrze skręcone, np na czujniku ciśnienia, bo ma plastikowy krociec i ktoś zbyt ostrożnie skręcił.

Na SKP może powinni mieć sprzęt do wykrywania gazu, chociaż mi chyba nigdy pod maską nie sprawdzali szczelności..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeża instalacja LPG ma to do siebie że węże gazowe w mniejszym lub większym stopniu (tu zależy od ich jakości) w pewien sposób układają się na elementach przy których są zaciśnięte opaskami skręcanymi i po 500-1000km od montażu trzeba poprostu te wszystkie opaski z wyczuciem dociągnać.

Dodatkowo nie pomógł w tym przypadku fakt że mamy zimę gdzie guma potrafi się nieźle skurczyć i puścić bączki gazowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak jak czuć gaz to masz wyciek i jest to niebezpieczne. Na każdej stacji przeglądów technicznych mają miernik i pomoga ci to namierzyć i jak to jakaś opaska to i naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...