Skocz do zawartości
IGNOROWANY

uszczelniacz wału korbowego audi a4 b6


michalluczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Silnik zaczął ostatnio mi głośniej i zauważyłem wyciek oleju z okolic rozrządu, czy to może być uszczelniacz wału korbowego?

Czy jeżeli tak to mam ustawiać się tak jak do wymiany rozrządu, czyli rozbierać cały przód? Jakie ewentualnie dodatkowe elementy dokupić i wymienić? na co zwracać baczną uwagę przy tych pracach?

będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Trzeba odchylić pas przedni i rozebrać cały rozrząd. A nastepnie wymontować aluminiowy dekiel z uszczelniaczem. Z kosztów to nowy uszczelniacz, silikon. Dobrze byłoby dać nową śrubę koła zębatego bo jest jednorazowa. Do jej odkręcenia i przykręcenia będziesz potrzebował dorobić jakiś przyrząd , który przytrzyma wał korbowy. Ja mam taki przykręcany do koła zębatego. Klucz jest na nasadkę dwunastokątną. Na klucz rurka 80 cm bo śruba jest dość mocno jest dokręcona ;)

Edytowane przez mateusz233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Trzeba odchylić pas przedni i rozebrać cały rozrząd. A nastepnie wymontować aluminiowy dekiel z uszczelniaczem. Z kosztów to nowy uszczelniacz, silikon. Dobrze byłoby dać nową śrubę koła zębatego bo jest jednorazowa. Do jej odkręcenia i przykręcenia będziesz potrzebował dorobić jakiś przyrząd , który przytrzyma wał korbowy. Ja mam taki przykręcany do koła zębatego. Klucz jest na nasadkę dwunastokątną. Na klucz rurka 80 cm bo śruba jest dość mocno jest dokręcona ;)

dziękuję, cenne wskazówki dla mnie, pomyślności w nowym roku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalne urządzenie to klucz pneumatyczny i nic nie trzeba dorabiać. Rurką jest ciężko odkręcić tą śrubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna probowac dorobic flansze z dziurami na srobki ktorymi dokrecasz kolo paska wielorowkowego i wtedy probowac ale i tak bedzie ciezko. Jak dla mnie do odkrecenia tej sroby niezbedny jest pneumat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...