Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kontrolka olej min


pogo92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku dni na fisie wyświetla mi się pomarańczowa kontrolka olej min. Po sprawdzeniu oleju stwierdzam, że jego poziom jest w normie.

Posiadam program vag com, lecz jestem laikiem :)

Potrzebuje kilku wskazówek, gdzie szukać źródła problemu z wykorzystaniem vagu lub bez niego, tzn jak wykonać odczyt tego błędu.

Dodam, że samochód podpinałem pod vag, lecz tego błędu albo nie było albo ja nie umiem odczytać.

Samochód to a4 b6 1.9 tdi 130 km avf 2002 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieżko zrozumieć twoją wypowiedz świeci sie kontrola na pomarańczowo ale po sprawdzeniu stwierdzasz jego stan no ok Miarka ma być na połowie te kropkowane pole zalane nie więcej zalej i odczytaj błąd na vagu ci się nie zapiszę bo po dolaniu oleju czujnik ciśnienia wraca do normy czyli ciśnienie w układnie smarowania wraca do pierwotnego stanu i komunikat gaśnie.

Błędy do odczytania z wykorzystaniem komputera program Vag 309. lub inny wchodzisz w Engine dalej masz napisanie po Angielsku czytaj błędy i tyle.

Następne pytanie i zakładany temat silnik spala Olej ubywa dlaczego te silnika tak maja Separator odmy turbina.


co do silnika to 1,9 130 To AWX 101 AVF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pr

cieżko zrozumieć twoją wypowiedz świeci sie kontrola na pomarańczowo ale po sprawdzeniu stwierdzasz jego stan no ok Miarka ma być na połowie te kropkowane pole zalane nie więcej zalej i odczytaj błąd na vagu ci się nie zapiszę bo po dolaniu oleju czujnik ciśnienia wraca do normy czyli ciśnienie w układnie smarowania wraca do pierwotnego stanu i komunikat gaśnie.

Błędy do odczytania z wykorzystaniem komputera program Vag 309. lub inny wchodzisz w Engine dalej masz napisanie po Angielsku czytaj błędy i tyle.

Następne pytanie i zakładany temat silnik spala Olej ubywa dlaczego te silnika tak maja Separator odmy turbina.


co do silnika to 1,9 130 To AWX 101 AVF

Problem tkwi w tym, że ta kontrolka nie gaśnie a poziom oleju jest w normie.

Wyswietla sie na fisie ta pomarańczowa konewka oleju i napis min, nie ma żadnego komunikatu.

Posiadam vag 409, ale nie pokazuje błędu.

Edytowane przez pogo92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ustawiłeś prędkość min i po jej przekroczeniu właśnie się kontrolka zapala,jak kupiłem auto miałem taką akcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ustawiłeś prędkość min i po jej przekroczeniu właśnie się kontrolka zapala,jak kupiłem auto miałem taką akcję

Kontrolka pojawiła się w trakcie jazdy i już nie zgasła.

To ewidentnie kontrolka od oleju a nie od prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo kilka razy, ba nawet raz na czerwono sie zaswiecila a olej w normie, mechanik mowil ze czujnik jest w jakims ch*jowym miejscu i jest narazony na byle g*wno i moze wariowac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...