Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dylemat 205/215 40 18 8J


Janis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam chyba typowy problem, dla tych co zbliża się sezon i jakie klapki na auto założyć.. Tak więc mam takowy problem a bardziej dylemat.

Zastanawiam się nad kupnem: http://allegro.pl/4-x-nowe-lato-sunny-215-40r18-215-40-18-rant-2015-i5261337141.html
a
http://allegro.pl/4x-nankang-as-1-205-40-r18-86-h-opona-letnia-i5744271892.html


Posiadam felgi RS6 18" 8J - i teraz myślę czy będzie znacznie lepiej jeździć na takich 215 czy 205.. Poprzednio jeździłem na 225, ale nie potrzebuje aż takich naleśników, tymbardziej że silnik to nie potwór. Autko jest obniżone dość optymalnie, na springach H&R - nie powiem rozważałem nad gwintem, ale auto na codzień, więc troszkę komfortu musi być a na Air Ride mnie nie stać :)
Czy na 205 będzie już jakiś lekki naciąg? Ciężko znaleźć w b.dobrym stanie używki tymbardziej od razu wiem, że ta osoba miała jeszcze negatywy itd. i boje sie o wyząbkowanie, więc chyba wole od razu nowe.. Autko na chwile obecną wygląda tak ( chciałbym również zapodać dystans 2cm p+t )

enyznwwe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie miałeś wcześniej opony? Jeśli 225/40/18, to nie byłbym taki pewien, że będziesz miał więcej komfortu na 205. W koleinach będzie lepiej, ale wysokość opony też się zmniejszy i będzie twardsze.

Swoją drogą 205 /40 będzie 13 mm mniejsza na średnicy od seryjnych kół.

Brałbym 225/40 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnym zamiennikiem dla 225/40/18 będzie 205/45/18......miałem je na 8.5J feldze dosyć ładnie się ułożyła. 205/40 i 215/40 to już niski profil. Będzie delikatnie oszukiwał licznik, ale to nie problem.......będzie mniej komfortowo i większa koza z tego wyjdzie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 225 nie za szerokie.. ? Więc najlepiej 215 i gwint.. żeby to jakoś wyglądało.

Edytowane przez Janis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/40/18 mam na 8j 18 i jest mega! Siada ładnie!

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...