Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Wymienilem swiece na BOSCH Super 4


Strahd

Rekomendowane odpowiedzi

Dam znacz czy jest jakas odczuwalna roznica w spalaniu i ogolnie w jezdzie. Stare swiece byly juz pordzewiale i ledwo je odkrecilem tak sie zapiekly. Zmieniane byly Bog wie kiedy....

p.s. zostaly mi 2 takie swiece (kupilem 2x4 swiece) wiec jakby ktos chcial zmienic to odstapie za symboliczna cene :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super różnicy sie nie spodziewaj no chyba że tamte były walnięte, spalanie mieszanki będzie efektywniejsze ze wszelkimi pozytywnymi skutkami tego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 4 dniach jazdy zaobserwowano co nastepuje:

- drastyczny spadek spalania , w miescie z 17mpg ktore praktycznie nigdy nie osiagalem ( zawsze bylo ponizej w okoliach 16-16,5) do 20 mpg i to bez specjalnego wysilku czy oszczedzania pedalu przyspieszenia

- zdecydowanie wieksza zwawosc samochodziku

Nie wiem czy to nowe swiece takie dobre czy stare takie stare byly ale roznica jest ogromna jak na tak skromny zabieg.Polecam.

p.s. dalej mam te 2 swiece co mi zostaly, moze ktos na UK spocie chcialby sobie zmienic to odstapie za pol ceny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem powiedzieć że skutkiem wymiany będzie coś w stylu

- zdecydowanie wieksza zwawosc samochodziku

czyli lepsze wkręcanie się na obroty (reakcja na gaz) a to następnie odbija się w

- drastyczny spadek spalania , w miescie z 17mpg ktore praktycznie nigdy nie osiagalem ( zawsze bylo ponizej w okoliach 16-16,5) do 20 mpg i to bez specjalnego wysilku czy oszczedzania pedalu przyspieszenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może jakaś zbiorowa hipnoza bo ja też wymieniłem świeczki, tylko na NGK i mam nieodparte wrażenie że właśnie autko zrobiło się żwawsze, coś w tym musi być. Były CHAMPIONY i wzrokowo wyglądały wzorowo, ale nie wiem jaki miały przebieg. Dodam że miałem problemy z odpalaniem po dłuższym postoju i to że autko jest zagazowane. Teraz narazie jest OK. Poza tym warto poszukać bo niezłe przebicie jest na cenach świec, na Allegro kupiłem NGK V-Line BKUR-6ET 10 za 51zł kompl. z przesyłką, a w miejscowym sklepie oferowano mi te świeczki za jedyne 95zł kompl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może jakaś zbiorowa hipnoza bo ja też wymieniłem świeczki, tylko na NGK i mam nieodparte wrażenie że właśnie autko zrobiło się żwawsze, coś w tym musi być. Były CHAMPIONY i wzrokowo wyglądały wzorowo, ale nie wiem jaki miały przebieg. Dodam że miałem problemy z odpalaniem po dłuższym postoju i to że autko jest zagazowane. Teraz narazie jest OK. Poza tym warto poszukać bo niezłe przebicie jest na cenach świec, na Allegro kupiłem NGK V-Line BKUR-6ET 10 za 51zł kompl. z przesyłką, a w miejscowym sklepie oferowano mi te świeczki za jedyne 95zł kompl.

niedawno wmienialem wiec co do ceny to ok 120 zl zalezy jakie mcie znizki i w jakim wojew. mieszkacie :shocked:moje tez byly ngk stare wygladaly wzorowo jesli chodzi o spalanie ale wymienione jakis 100 lat temy bo pordzewiale byly

po wymianie a mam lpg zwawosc wzrosla spalanie ciutek sie zmniejszylo ale zostaly jeszcze przewody wn :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj wymienilem na bosch super,ale o efektach napisze pozniej,na razie obroty dalej troche faluja,ale tomoze byc wina przepustnicy,byla czyszczona,ale tak na biegu,chyba,ze mechanik powiedzial,ze wymienil,a nie zrobil tego i swiece zatrzymal :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...