Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8T AVJ - Nie grzeje na wolnych obrotach

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Problem jak w temacie. 1.8T AVJ. BEZ gazu.

Motor 90*C.

Zapłon włączony - silnik nieodpalony - z kratek na HI - lód.

Zapłon włączony - silnik odpalony - wolne obroty - lód

Zapłon włączony - silnik odpalony - obroty od 2000RPM - gorące aż parzy.

W czym leży problem?

W Klimatyzacji brak błędów.

Pozdrawiam.

Opublikowano

Spróbuj odpowietrzyć układ

U mnie była identyczna sytuacja i odpowietrzenie układu pomogło

Opublikowano
  • Autor

Odkręcić korek i czekać? Czy są gdzieś odpowietrzniki?

Edytowane przez Rapik

Opublikowano

Na górnym wężu idącym do nagrzewnicy jest odpowietrznik, zobaczysz na pewno jak tam zajrzysz.

Opublikowano

Też jestem zainteresowany rozwiązaniem. Walczę z tym tematem od ponad roku. Ale miałem (jak kupiłem auto) wstawioną dodatkową pompkę do obiegu, wstawioną za zbiornikiem płynu. Jednak mechanik powiedział że ktoś to dostawił, bo oryginalnie takie pompki nie były montowane. Odpowietrzenie dawało dobre rezultaty, ale tylko do czasu unieruchomienia silnika. Na następny dzień było to samo. Mechanik się poddał. Nadal jednak szukam odpowiedzi jak to naprawić. Może komuś się udało i podzieli się swoimi spostrzeżeniami.

Opublikowano

Może pompa wody uszkodzona.

Kiedy była wymieniana ?

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Walczę z tym problemem można powiedzieć od roku. Raz grzało, innym razem leciał tylko chłód. Rok temu założyłem nowa pompę bo stara się rozszczelniła, odpowietrzenie i sprawdzenie termostatu oraz nagrzewnicy. I niby wszystko ok. Oczywiście objawy takie same. Na wolnych obrotach mróz, powyżej 2000 obrotów żar. W piątek odebrałem samochód od mechanika (innego :)). Stwierdził, że zawiesza się termostat elektroniczny, a przy okazji roczna pompa miała już lekki wyciek. Dzisiaj miałem czas żeby sprawdzić czy już jest wszystko w porządku i się zawiodłem. Niestety, jak jeździłem bez ogrzewania tak nadal jeżdżę chłodnią.


No i grzeje. Niestety nie pomogę ponieważ mechanik nie chciał powiedzieć co zrobili. Na pewno wskazówce od temperatury wody więcej czasu zajmuje osiągnięcie 90st. Czyli jest to powiązane coś z obiegiem wody?

Edytowane przez arturo272

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

w punto miałem też taką sytuację, okazała się nagrzewnica zakamieniona

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.