Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ile pomp paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam pytanie ponieważ nie moge znależć odp. ostatnio po sprawdziniu pod czujnikiem ciśnienia znalazłem opiłki (temat znany) doczytałem się że to pompa wstępna najpierw opiłkuje a potem uszkadza resztę chciał bym ją wymienić aby po wymianie pompy wys. ciśni. problem nie powrócił i teraz tak mam jakąś pompę el. zaraz przed filtrem paliwa czy to ta pompa opiłkuje czy jest jeszcze jedna w baku ?


Nikt sie nie oriętuje czy są dwie pompy elektryczne czy tylko jedna ? ma ktoś może schemat jak wygląda cały układ paliwowy w tym silniku (2.0 tdi 143KM CAGA avant)

Opublikowano

Z tego co mi wiadomo to w CAGA jest pompa wstępna w zbiorniku a później już tylko pompa wysokiego ciśnienia... Jeżeli masz już opiłki w pompie CP4 to prawdopodobnie do wymiany cały układ paliwowy chyba że zbiornik do mycia, płukanie przewodów paliwowych, wymiana pompy wstępnej, CP4, wymienić też chyba należy listwę i przewody wtryskowe ale to chyba i same wtryski...

Opublikowano

Są dwie elektryczne.Jedna w baku,druga pod spodem obok filtra paliwa.

Opublikowano
  • Autor

Są dwie elektryczne.Jedna w baku,druga pod spodem obok filtra paliwa.

No właśnie a po co aż dwie pompy elektryczne ? i która tak naprawde opiłkuje ta w baku czy koło filtra ?

Opublikowano

Wątpię aby któraś z pomp elektrycznych puszczała najpierw opiłki.

Poczytaj trochę o budowie pompy wtryskowej i pomp elektrycznych .

Opublikowano
  • Autor

ok dzięki :) a wiecie może czy dało by radę , bo miał bym pompę od tego samego silnika tylko z innymi nr. , podejdzie?

Opublikowano

Przerabiałem już dwa razy opiłki.W A4 i A3.

Obie pompy miały numer 0 445 010 507.A założyłem 0 445 010 529.

W A3 nowa pompa podeszła bez problemu a w A4 musiałem wymienić tylko koło pasowe od starej,zatartej pompy.

Opublikowano
  • Autor

Przerabiałem już dwa razy opiłki.W A4 i A3.

Obie pompy miały numer 0 445 010 507.A założyłem 0 445 010 529.

W A3 nowa pompa podeszła bez problemu a w A4 musiałem wymienić tylko koło pasowe od starej,zatartej pompy.

i nic więcej żadnych kalibracij czy coś ? właśnie stara pompa która mi opiłkuje ma takie nr. 0 445 010 507, czyli pompa w a3 miała identyczny numer a inne koło ? troche dziwne :) a przy jakim przebiegu padły ci te pompy ?

Przerabiałem już dwa razy opiłki.W A4 i A3.

Obie pompy miały numer 0 445 010 507.A założyłem 0 445 010 529.

W A3 nowa pompa podeszła bez problemu a w A4 musiałem wymienić tylko koło pasowe od starej,zatartej pompy.

i nic więcej żadnych kalibracij czy coś ? właśnie stara pompa która mi opiłkuje ma takie nr. 0 445 010 507, czyli pompa w a3 miała identyczny numer a inne koło ? troche dziwne :) a przy jakim przebiegu padły ci te pompy ?

i ile latasz już na tych nowych pompach ?

Opublikowano

Żadnych kalibracji nie robiłem.W a4 zmieniłem koło pasowe.Czyszczenie całego układu paliwowego,i ewentualnie wymiana wtryskiwaczy,chyba że jeszcze opiłki tam nie dotarły.Najwięcej roboty jest przy zbiorniku.W A4 jest trudny do wyczyszczenia,ma wiele zakamarków.

Opublikowano
  • Autor

Żadnych kalibracji nie robiłem.W a4 zmieniłem koło pasowe.Czyszczenie całego układu paliwowego,i ewentualnie wymiana wtryskiwaczy,chyba że jeszcze opiłki tam nie dotarły.Najwięcej roboty jest przy zbiorniku.W A4 jest trudny do wyczyszczenia,ma wiele zakamarków.

niestety dotarły wszystkie 4 szlak trafił , a jak wyglądał demontaż baku ? trzeba coś demontować dodatkowego żeby go wyciągnąć ?

Opublikowano

Trzeba odkręcić koło,nadkole,trochę osłon pod spodem, końcowy wydech, opaski od zbiornika i opuszczałem trochę zawieszenie.

Opublikowano
  • Autor

Trzeba odkręcić koło,nadkole,trochę osłon pod spodem, końcowy wydech, opaski od zbiornika i opuszczałem trochę zawieszenie.

myślałem że bez ingerencji w zawieszenie ale niestety ;) a robiłeś wszystko na nowych gratach czy używanych ? i jaki dystans już na nich zrobiłeś ? :)

Opublikowano

Na używanych.

Dystans :eusathink:

Kilometrowo Ci nie powiem.Ale A4 Jeździ już rok,A3 niecały miesiąc.

Opublikowano
  • Autor

A robił ci to mechanik czy sam podołałeś ?:) i w jakiej sumie sie zamknołeś ?

Opublikowano

Sam robiłem.A4 stanęła w czasie jazdy i koszty były trochę większe.W trójce zobaczyłem w miarę wcześnie i obeszło się na wymianie samej pompy wtryskowej,jednej pompy el,listwy i dokładnym wymyciu wszystkiego.W tańszym przypadku zmieściłem się w tysiącu a w droższym ponad dwa razy więcej.

Opublikowano

marcinmariusz moglbys napisac cos wiecej o przypadku w A3? Jaki silnik, jakie wtryski, jaka pompa?

Opublikowano

marcinmariusz moglbys napisac cos wiecej o przypadku w A3? Jaki silnik, jakie wtryski, jaka pompa?

Silnik CBAB.Wtrysków nie ruszałem.

Pompa wtryskowa 0 445 010 507.Samochód jeździł normalnie ale przy okazji wymiany filtrów odkręciłem czujnik na pompie.

Czujnik posiada sitko na którym stwierdziłem opiłki.Diagnoza była prosta.Pompa do wymiany i czyszczenie układu.Dzisiaj ją rozbiorę i zobaczę w jakim stopniu wytarty jest tłoczek.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.