Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klauzura w umowie OC ( wiek 25 lat) - pytanie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Takie pytanie mam: w mojej poprzedniej umowie OC w firmie HDI zauważyłem zapis : " Do kierowania pojazdem nie będzie uprawniona osoba, która nie ukończyła 25. roku życia lub/i prawo jazdy posiada krócej niż 36 miesięcy"

Co to oznacza?

Np mam syna 23 lata który ma prawo jazdy 4 lata. Ma kolizję moim autem ale jest poszkodowanym. Czy ubezpieczenie działa dla mnie normalnie i dostanę odszkodowanie czy się wyprą bo nie skończył 25 lat a jechał moim autem, które jest zarejestrowane na mnie.
Pytam bo kończy mi się ubezpieczenie i nie wiem czy przedłużyć czy uciekać gdzie indziej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szkoda nastąpiła nie z jego winy, to czym się martwisz? Takie bzdurne klauzule są powszechne w umowach, ale to nie znaczy, że są wiążące. Ubezpieczyciel nie ma prawa dysponować Twoim mieniem i g... ich to obchodzi komu udostępniasz pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem, czyli jak mu dam auto i zrobi kolizje jako sprawca to lipa

Ale jeśli ktoś w niego wjedzie i będzie poszkodowanym to wszystko ok? Bo nie chce sytuacji ze w razie kolizji się wyprą że autem jechał młody poniżej 25 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest swego rodzaju zabezpieczenie ubezpieczalni gdyby młody spowodował wypadek, jeśli 1 z warunków jest spełniony wtedy normalnie ciągną z polisy:)

Edytowane przez Mini_Tytan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jak mu dam auto i zrobi kolizje jako sprawca to lipa
Lipą jest tylko sam zapis. Równie dobrze mogą sobie zastrzec, że wolno ci jeździć tylko po asfaltowych drogach, parkować tylko na strzeżonych i jeździć wyłącznie z dopuszczalną znakami prędkością. Takie zapisy w żaden sposób nie są wiążące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wypowiedzi. Szczególne podziękowania za jedną wiadomość prywatną od specjalisty z tej dziedziny, czapki z głów za szczegółowe wyjaśnienie i opisanie każdego przykładu. :hi:

do zamknięcia.

Edytowane przez vito A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...