Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Aputo odpala i gaśnie błędy VAG 4 sztuki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie, mam s4 b5 3 dni temu auto nie odpaliło, dzien wczesniej nim jeździłem i wszystko było ok.

Teraz odpala na sekundę zapali i gaśnie. Po wielkich bojach udało mi sie odpalić VAGa i zczytać błędy poniżej screen.

f8345a39fe4bb566med.jpg

Sprawdziłem te błędy i jak pierwszy jest opisany tak kolejne:

Błąd czujnika prędkości 16885

18010-terminal 30 zródła zasilania- niskie napiecie

16501 - czujnik temperatury płynu chłodzacego ECT

Niskie napięcie, to pewnie przez ten biedny katowany aku od 3 dni... nie dziwie się mu...

Reszta może ktoś podpowie co i jak...

Aha wyjąłem i przeczyściłem szmatką przepływkę, wypiąłem z niej kabel przetarłem styki, ale i tak gaśnie zatrzęsie się chwilę i gaśnie.

Wyjąłem świece jest ładna i sucha.

Chodzi mi jeszcze po głowie immobiliser, niestety nie mam drugiego kluczyka...

Gdzieś go wsiąkło...., więc nie mam jak sprawdzić czy inny by zadziałał. Czy wyrzucało by błąd immoblizera jeśli to by była jego wina ?

Dziękuję za pomoc.

Opublikowano

Moim zdaniem coś jest nie tak z immo. Sprawdź vagiem czy nie ma błędów w immobiliserze.

Opublikowano
  • Autor

Sprawdzałem komplet błędów. Zrobiłem autosan, immo nie wyrzuci ?

Opublikowano

gdyby blokowało immo to wywaliło by błąd blokady silnika przez immo. Oraz migała by kontrolka od immo

Opublikowano
  • Autor

Panowie, jakieś pomysły w takim razie ?

Opublikowano

Odłączyć akum i naładować go na maxa.

Po ponownym podłączeniu spróbować odpalić (ECU będzie po resecie więc może to już coś pomoże).

Jak nie to podpiąć VAGa i sprawdzić jakie są teraz błędy (te co były wcześniej powinny się wykasować ).

W zależności od tego ,które się pojawią dalsze sprawdzanie (wtyczki , kable i same czujniki których ewentualne błędy dotyczą).

Z tych błędów które podałeś to najbardziej takie objawy może dawać ten dotyczący czujnika temp płynu G62 (on decyduje o dawce startowej w zależności od temp.

jaką podaje na ECU).

W najprostszym przypadku G62 ma złe połączenie z wtyczką albo padł i jest do wymiany.

Opublikowano
  • Autor

Czujnik wymieniony auto śmiga, bardzo dziękuje za pomoc ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.