Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aputo odpala i gaśnie błędy VAG 4 sztuki


nitro20

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam s4 b5 3 dni temu auto nie odpaliło, dzien wczesniej nim jeździłem i wszystko było ok.

Teraz odpala na sekundę zapali i gaśnie. Po wielkich bojach udało mi sie odpalić VAGa i zczytać błędy poniżej screen.

f8345a39fe4bb566med.jpg

Sprawdziłem te błędy i jak pierwszy jest opisany tak kolejne:

Błąd czujnika prędkości 16885

18010-terminal 30 zródła zasilania- niskie napiecie

16501 - czujnik temperatury płynu chłodzacego ECT

Niskie napięcie, to pewnie przez ten biedny katowany aku od 3 dni... nie dziwie się mu...

Reszta może ktoś podpowie co i jak...

Aha wyjąłem i przeczyściłem szmatką przepływkę, wypiąłem z niej kabel przetarłem styki, ale i tak gaśnie zatrzęsie się chwilę i gaśnie.

Wyjąłem świece jest ładna i sucha.

Chodzi mi jeszcze po głowie immobiliser, niestety nie mam drugiego kluczyka...

Gdzieś go wsiąkło...., więc nie mam jak sprawdzić czy inny by zadziałał. Czy wyrzucało by błąd immoblizera jeśli to by była jego wina ?

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby blokowało immo to wywaliło by błąd blokady silnika przez immo. Oraz migała by kontrolka od immo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączyć akum i naładować go na maxa.

Po ponownym podłączeniu spróbować odpalić (ECU będzie po resecie więc może to już coś pomoże).

Jak nie to podpiąć VAGa i sprawdzić jakie są teraz błędy (te co były wcześniej powinny się wykasować ).

W zależności od tego ,które się pojawią dalsze sprawdzanie (wtyczki , kable i same czujniki których ewentualne błędy dotyczą).

Z tych błędów które podałeś to najbardziej takie objawy może dawać ten dotyczący czujnika temp płynu G62 (on decyduje o dawce startowej w zależności od temp.

jaką podaje na ECU).

W najprostszym przypadku G62 ma złe połączenie z wtyczką albo padł i jest do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...