Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana stacyjki - czy to skomplikowane ?


Dreju

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wymiana stacyjki to jakaś śkomplikowana operacja? Można samemu to zrobić czy trzeba jechać do jakiegoś magika? Bo moja się troszkę rozsypała... nie trzyma na zapłonie. Chyba jakąś zapadkę szlak trafiło. Jak przekręce na zapłon, albo odpale i puszczam kluczyk ten samoczynnie wyskakuje z pozycji zapłonu, silnik i wszystkie kontrolki gasną. Jak się pozbyć tych śrub które trzymają stacyjkę (są pozabezpieczane przed wykręceniem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek obejrzałbym kostke stacyjki. W niej właśnie jest spręzynka powodująca odpowiednie cofanie się kluczyka po rozruchu. Z tego co kojarze w samej stacyjce nie było elementu sprężynującego ale ręki za to nie dam :) . Zacznij od zdemontowania kostki ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Leoncjo. O jaka kostkę ci chodzi. Jak oglądałem swoją stacyjkę to jest ona zbudowana z jednego korpusu i wydaje mi się że raczej rozbieralna to ona nie jest. Ma tam jakieś okienko ( tak jak na tym rysuku: http://photos04.allegro.pl/photos/oryginal/470/79/79/470797987 ) ale jak widać jest ono zaklepane. Wydaje mi się że jak ją szlak trafiło, to raczej trzeba kombinować nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek obejrzałbym kostke stacyjki. W niej właśnie jest spręzynka powodująca odpowiednie cofanie się kluczyka po rozruchu. Z tego co kojarze w samej stacyjce nie było elementu sprężynującego ale ręki za to nie dam :) . Zacznij od zdemontowania kostki ......

Potwierdzam to co napisał kolega leoncjo.

Uszkodzona kostka stacyjki najczęściej prowadzi do uszkodzenia rozrusznika.

Przykład uszkodzonej kostki stacyjki.

http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_abc_problemy_z_instacj261_elektryczn261_nie_dzia322aj261cy_rozrusznik-t32110.0.html;msg380533#msg380533

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że u mnie nie ma problemu z odbijaniem z pozycji odpalania. Problem jest w tym że stacyjka nie trzyma na pozycji zapłonu. Cofa się i auto gaśnie. (kufa nie trzyma się na tej pozycji na której palą się wszystkie lampeczki na zegarach :naughty:) Czy to będzie również wina tej kostki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że u mnie nie ma problemu z odbijaniem z pozycji odpalania. Problem jest w tym że stacyjka nie trzyma na pozycji zapłonu. Cofa się i auto gaśnie. (kufa nie trzyma się na tej pozycji na której palą się wszystkie lampeczki na zegarach :naughty:) Czy to będzie również wina tej kostki ?

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...