Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie można wyciągnąć kluczyka ze stacyjki/auto odpala normalnie


sneijder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!!!

Jestem tutaj świeżakiem więc proszę o wyrozumiałość:) Auto kupiłem wczoraj i już pojawił się pierwszy problem...po pokonanej trasie zgasiłem auto i nie mogłem już wyciągnąć kluczyka;/próbowałem odpalać parę razy i gasić, kręcić tym kluczykiem w stacyjce na wszystkie strony ale ani drgnie...Pomocy bo nie mam garażu a strach zostawić auto z kluczem w środku. Na razie zamknąłem drugim kluczem i szukam pomocy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w automatach jest taka linka blokująca stacyjke w zależności od położenia lewarka zmiany biegów. Jeżeli twoje auto jest po swapie z automatu na manual to może gdzieś ta linka się zaklinowała i dlatego nie możesz kluczyka wyjąć. Jak to sprawdzic? zacznij od zdjęcia plastiku koło lewarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w automatach jest taka linka blokująca stacyjke w zależności od położenia lewarka zmiany biegów. Jeżeli twoje auto jest po swapie z automatu na manual to może gdzieś ta linka się zaklinowała i dlatego nie możesz kluczyka wyjąć. Jak to sprawdzic? zacznij od zdjęcia plastiku koło lewarka

nie sądzę aby w przeszłości te auto było z automatem. Może stacyjka się kończy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To druga opcja, może nawet bardziej prawdopodobna, ale to co napisałem łatwiej sprawdzić :) Tymbardziej że auto kupiłeś wczoraj, nie wiesz o nim jeszcze nic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To druga opcja, może nawet bardziej prawdopodobna, ale to co napisałem łatwiej sprawdzić :) Tymbardziej że auto kupiłeś wczoraj, nie wiesz o nim jeszcze nic :P

Może mi napisać co zrobić krok po kroku bo trochę jestem zielony jeśli chodzi o elektryczne sprawy itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na początek porozkręcaj plastiki pod kierą, w ogół stacyjki i koło lewarka zmiany biegów. Jak znajdziesz stalową linke to jesteś w domu. Jak nie znajdziesz to raczej uszkodzona stacyjka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na początek porozkręcaj plastiki pod kierą, w ogół stacyjki i koło lewarka zmiany biegów. Jak znajdziesz stalową linke to jesteś w domu. Jak nie znajdziesz to raczej uszkodzona stacyjka

Dobra dzięki z pomoc. Idę robić coś w tym temacie. Najwyżej będę dziś spać w aucie aby mi nie zaje***li:P

Pozdr.

Rozkręciłem co napisałeś i nie znalazłem żadnej linki w tych miejscach...czyli stacyjka padła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Masz stacyjke na wierzchu? szukaj gdzie sie podpina tą linke to musi być coś związane z nią, bo to jedyna opcja moim zdaniem żeby zblokować stacyjke w taki sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę się za szukanie stacyjki. Podpowie ktoś na co muszę zwrócić uwagę, czy z każdego modelu podejdzie mi i może gdzie najlepiej szukać uzywki(sprawdzony sprzedawca) lub jaka cena oryginału i czy w ogóle dostępny. Pozdr

Chłopaki pomóżcie coś w temacie:/

Edytowane przez sneijder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...