Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 2.0 ALT 20V zgasł i nie chce odpalić


Kubuus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem. Gdy wracałem ze szkoły i zatrzymałem się na skrzyżowaniu auto mi samoczynnie zgasło i nie chciało odpalić, pracowało już na gazie. Silnik po próbie odpalenia ponownego ledwo kręcił. Dodam, ze akumulator jest sprawny, więc to nie od tego. Na początku stwierdziłem, ze to rozrząd. Ale po sprawdzeniu na miejscu pasek był cały. Miał ktoś może podobną przygodę, albo jakiś pomysł co mogło się stać ?

Edytowane przez Kubuus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik położenia wału ? podłącz pod komputer i zobacz czy nie ma błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer pokazuje, że auto jest sprawne. Możliwe żeby to był napinacz łańcuszka ? Bo pasek jest sprawny, tak jakby rozrząd był niedawno wymieniany. Pasek nie jest zużyty, zęby nie są uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie. Przyjechałem do pracy i było wszystko ok. Po wyjściu nie chciał odpalić. Kręcił jak szalony i nic. Komputer żadnych błędów. Pół samochodu rozebrane i wyszło że czujnik położenia wału. Drogie nie jest a obstawiam że to będzie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby był czujnik uszkodzony to po podpięciu pod komputer raczej byłby błąd ( przynajmniej u mnie tak było ) , możesz spróbować odpiąć wtyczkę i zobaczyć dla pewności czy wtedy wygeneruje błąd , wtyczkę masz za zbiorniczkiem płynu chłodniczego na ścianie ( chyba 2 od lewej ale mogę się mylić ) ewentualnie sprawdzić w kanale gdzie pokazuje obroty silnika i zacząć kręcić rozrusznikiem , powinno pokazać jakąś wartość 300 czy tam ile nie wiem dokładnie , jeśli jest 0 cały czas to na 100% czujnik uszkodzony

Edytowane przez kipak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie pokazał po podłączeniu kompa. I jest taka możliwość że nie pokaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Wczoraj na skrzyżowaniu chciałem ruszyć i zgasło mi auto. Odpaliłem po chwili i pojechałem do domu. Pomyślałem, że ma to cos wspólnego z tym, ze dwa dni wcześniej auto nie odpaliło bo mi akumulator odmówił posłuszeństwa, wiec wymieniłem. Więc na noc odłączyłem klemy, żeby się wszystko zresetowało. No i dzisiaj do pracy nie pojechałem audiczką, bo niestety kręciła ale nie odpaliła. A jutro na przegląd miałem jechać :-/

Dodam, że nie słyszałem na początku tak jakby pompowania paliwa. Może mieć to jakieś powiązanie?

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Witam. U mnie jest chyba problem z czujnikiem temperatury silnika badz cieczy. Wyskakuje mi blad czujnika g62. Dzisiaj wymienilem na niwy i niestety problem czujnika nie znikl. Dodam ze po przekreceniu kluczyka na zaplon zaczyna mi chodzic dmuchawa.

Czy wie ktos ktory czujnik za to odpowiada? Gdzie sie ewentualnie znajduje.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16501 nr bledu

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oryginalny.

Z tym ze blad zostal skasowany przed wymiana. A auto odpalalem wiec po wymianie nie kasowalem. Czy to moze miec wplyw na prace i chodzaca dmuchawe?

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dmuchawę, musisz sprawdzić wiązkę wentylatora, mianowicie czy wszystkie wtyczki dobrze trzymają, czy wiązka nie jest przetarta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jak bede mial mozliwosc wjechania na kanal to wszystko sprawdze i skasuje bledy. Narazie dzieki za pomoc.

Jak naprawie skontaktuje sie i przekaze co bylo nie tak.

Wesołych świąt.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

No wiec problem czujnika rozwiazany. Sama wymiana nie dala rezultatu. Wystarczylo skasowac blad i po sprawie. Wszystko bylo dobrze. Ale teraz juz mam nowy problem. Samochod odpala bez problemu i po 3 sekundach gasnie. Najgorsze jest to ze bledow brak. Wiec nie mam jak ustarki zdjagnozowac.

Sorki, że dopiero teraz odpisuje, ale jakoś tak nie miałem kiedy.

Okazało się, że po wymianie czujnika nie złożyłem wszystkiego tak jak należy i silnik łapał lewe powietrze, dlatego też gasł zaraz po odpaleniu. Ale po ponownym zmontowaniu wszystko gra jak należy.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...