Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Monitoring domu


majkel20

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, chciałbym założyć u siebie w domu kilka kamerek (docelowo góra 4 kamerki). Czy takie będą ok, czy coś lepszego macie w podobnej cenie? http://allegro.pl/kamera-ip-960-hd-ir-20m-cctv-onvif-sony-hurt-vwcb-i5696973385.html


Ewentualnie 1 kamera jakaś ruchoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamera jak kamera w tym przedziale cenowym raczej nie ma co szukać niczego szczególnego. Jak chcesz to montować na zewnątrz to wypadałoby kamera miała zasilanie PoE tzn. żeby zasilanie kamery szło po jednym kablu razem z transmisją. Z tym, że te kamery są droższe oraz należy je podłączać do routera z funkcją PoE (są one droższe od zwykłych), za to nie ma problemu z prowadzeniem kabli, bo jest tylko jeden na kamerę (a nie jak w tej 2 przewody na kamerę - zasilanie, transmisja). Do całości potrzebujesz jeszcze rejestrator, no chyba, że nie przewidujesz nagrywania obrazu tylko sam podgląd na żywo. Rejestratory to temat rzeka i wszystko zależy od budżetu jakim dysponujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za zainteresowanie. Nie planuję wyłożyć dużej kasy, wiadomo można kupić sprzęt za kilka-kilkanaście tysi i widzieć, gdzie kto ma pieprzyk na tyłku, ale czy to jest potrzebne? Co do zasilania kamer, będą montowane pod dachem, a i od razu na poddaszu mogę lecieć z kablami gdzie chcę, więc to nie problem z zasilaniem. Myślałem na początku kupić 2 kamerki i rejestrator i zmieścić się w tysiącu (potem dokupiłbym kolejne 2 sztuki). Co do rejestratora, to taki chyba by wystarczył: http://allegro.pl/rejestrator-ip-nvr-poe-4-kamery-full-hd-usb-bwddk-i5856329455.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy do czynienia z tym rejestratorem, ale pewnie do twoich potrzeb będzie ok. Generalnie w rejestratorach chodzi o ciągłość pracy, w tych tańszych czasami różnie z tym bywa (czasem się wieszają i wymagają ręcznego restartu), ale myślę że u ciebie nie jest to jakoś wielki problem, po prostu co jakiś czas będziesz robił sobie restart jak się powiesi.

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o kamery obrotowe to kamery w niskich cenach tzn. 160 - 600zł zbyt wiele się nie różnią, co najwyżej opakowaniem. Za to raz miałem do czynienia z kamerą VIVOTEK PD8136 (przykładowy link https://suma.com.pl/vipos/ptz/563-Kamera-IP-VIVOTEK-PD8136-4712123672632.html)i muszę powiedzieć, że jest warta swojej ceny, montowałem ją w pomieszczeniu na wysokości 4,8m, a na video byłem w stanie bez problemu przeczytać paragon z kasy fiskalnej, która stała na ladzie czyli mniej więcej na wysokości 1,2m od podłoża.

Wersja VIVOTEK FD8136 jest jej odpowiednikiem tyle, że bez funkcji obracania.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...