Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moje Audi Prosze o porady


KewsonND

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka Wszystkim(od razu sorki jeśli zły dział)

Kupiłem we wrześniu Audi A4 1.8T 163km autko z 2003 roku, srebrna, w sedanie. Autko bardzo zadbane bo po dziadku, podstawowe wyposażenie bez skór bez grzanych d*p typowa seria na ori felgach 16 cali, xenon, nic nie powycierane w stanie idealnym po prostu 1 mankament tylko tylnego zderzaka dziadek mimo ze sa czujniki dziabnął w płot i jest ryska na 5 cm :). Auto ma książkę serwisową od początku do Lipca 2015 roku zostały wymienione tarcze z klockami na nowe w serwisie oraz olej i filtry i zgadzało się jak ocliłem i robiłem pierwszy przegląd w kraju to na stacji powiedzieli ze świeże tarcze i klocki i wszystko założone na cacy, amorki git, zawieszenie jak to mówią igła nic tylko śmigać. Jedyną rzeczą jaką zrobiłem po kupnie to siadła pompa wody i auto się gotowało ale została wymieniona na nową i przez 5 miesięcy latam i nic się złego nie dzieje.

I tu proszę was o pomoc. Idzie wiosna chciałbym wymienić:
- wszystkie filtry z olejem żeby być pewnym ze robiłem to ja i na 100% jest wymienione
- potem rozrząd a słyszałem że te modele mają i pasek i łańcuch czy to prawda?
- Zawieszenie jest ok nic nie stuka nic nie puka wiec myślę ze nic robić nie trzeba ew. co radzicie co najczęściej się wymienia

- jest 1 problem że jak jadę to klima i nawiew działają super nie śmierdzi ale na postoju delikatnie zalatuje jakby benzyną zmieszaną z olejem
- problem drugi zrobiłem przez te 5 mies. 5 tys. kilometrów(jeżdżę tylko po mieście praktycznie raz w miesiącu może jakaś trasa) i czasami jej "daje" do odcinki wiadomo trzeba przepalić i dolałem 1 l oleju bo zaświeciła się kontrolka czy coś jest nie tak ?
- jak czasami przyspieszam to lekko szarpie, i jak trzymam gałkę od biegów i dodaje lekko gaz a potem puszczam gaz to czuć lekkie drgania na gałce jak by minimalnie ruszała się do przodu i tyłu i jak auto nie nagrzane to ciężko wchodzi 1 i 2 bieg czy to poduszka?

- co ogólnie polecacie wymienić z eksploatacji paski alternatora czy coś? bo za bardzo się nie znam czytam po forum że jedni głowice itd.. robią a ja myślę ze trafiłem na zadbany egzemplarz bo tak wygląda i jestem mega zadowolony a jedyne problemy to jak pisałem u góry

Potem jak wrócę z pracy to dodam jakieś fotki :) z góry dzięki za pomoc czekam na info

Edytowane przez KewsonND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby służyła i dawała radość z jazdy.

Co do rozrządu - dobrze słyszałeś: pasek z przodu, łańcuch z tyłu silnika. Jeżeli po rozgrzaniu nie grzechocze nic w silniku to wymień tylko "przedni" rozrząd. Co do smrodu obadaj czy gdzieś w tylnej części pokrywy zaworów olej Ci się nie sączy i nie kapie gdzieś na gorący wydech. Zawieszenie jeśli nic się nie dzieje możesz sobie odpuścić - po co wymieniać dobre na dobre. Dobrze byłoby zdjąć miskę olejową i obadać jak wygląda smok - czy nie zapchany. Ogólnie silnik popularny i raczej trwały jeśli odpowiednio się dba. Jeszcze jedno: przeglądaj działy techniczne tego forum a naprawdę sporo się dowiesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby służyła i dawała radość z jazdy.

Co do rozrządu - dobrze słyszałeś: pasek z przodu, łańcuch z tyłu silnika. Jeżeli po rozgrzaniu nie grzechocze nic w silniku to wymień tylko "przedni" rozrząd. Co do smrodu obadaj czy gdzieś w tylnej części pokrywy zaworów olej Ci się nie sączy i nie kapie gdzieś na gorący wydech. Zawieszenie jeśli nic się nie dzieje możesz sobie odpuścić - po co wymieniać dobre na dobre. Dobrze byłoby zdjąć miskę olejową i obadać jak wygląda smok - czy nie zapchany. Ogólnie silnik popularny i raczej trwały jeśli odpowiednio się dba. Jeszcze jedno: przeglądaj działy techniczne tego forum a naprawdę sporo się dowiesz ;)

Dzięki za radę na pewno to sprawdzę, a co do skrzyni to orientujesz się może lub ktoś inny niech się wypowie? dużo osób mi mówi że być może poduszka?? co sądzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...