Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niedokręcone tarcze hamulcowe?


Rasiak123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio oddałem Audi na wymianę tarcz, klocków hamulcowych oraz łożyska. Wyjechałem z warsztatu i wszystko grało jak należy, nic nie huczało przy jeździe, nic nie szurało przy hamowaniu. Kiedy dzisiaj wracałem z miasta, po przejechaniu 50km, przy hamowaniu zaczęło coś lekko pukać co mnie zaniepokoiło, ale postanowiłem ze dojadę do domu i tam sprawdzę co i jak. Kiedy byłem coraz bliżej domu, ciche stukanie zamieniło się w głośne walenie i bicie w pedał hamulca. Zahamowałem i spojrzałem na hamulce, Zdziwiłem się trochę bo ujrzałem zaciski wraz z tarczami zbliżone do felgi, słychać tarcie zacisków o felgę. Z racji tego ze nie odkrecałem koła bo jest kompletnie ciemno, moje pytanie brzmi, czy jest możliwe ze w warsztacie nie dokręcili mi tarcz hamulcowych to jest powodem kłopotów z hamowaniem i tego zblizenia się tarcz z zaciskami do felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwon do gosci i niech sciagaja auto albo bierz lawete na ich koszt

cos ewidentnie jest zyebane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwon do gosci i niech sciagaja auto albo bierz lawete na ich koszt

cos ewidentnie jest zyebane

nie wiem czy tak da rade bo mam do nich 70 km i równie dobrze mogą powiedziec ze z mojej winy cos nawaliło, jutro odkrecam koła i zerknę co tam sie stało. Dziwi mnie ze z dwóch stron jest to samo, zaciski prawie stykają sie z felgami. Gdyby zaczeło tłuc w miescie to bym odrazu do nich zajechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest w tym Twoja wina hm?

zdejmij koła i rób zdjecia, gdybys potrzebował pomocy technicznej nr do mnie masz poniżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest w tym Twoja wina hm?

zdejmij koła i rób zdjecia, gdybys potrzebował pomocy technicznej nr do mnie masz poniżej

mojej winy żadnej, ale wiesz jak jest, jak będą chcieli to zawsze coś wymyśla... Przejechałem moze gdzies dopiero 80km wiec jezeli wszystko by było dobrze to by nic sie nie działo. Dzięki, jutro z rana zrobie zdjęcia i w razie czego będe się odzywał. To jest parodia, by sie takie rzeczy działy. Początkowo myslałem ze moze koła niedokrecone, ale sprawdziłem wszystko i było git, i wtedy rzuciło mi sie w oczy te zblizenie zacisków do felg.

Edytowane przez Rasiak123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zblizenie zacisków do felg to normalna sprawa, masz nowe tarcze i klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo mozliwe

Witam. Wczoraj podniosłem samochód i wspólnie ze znajomym mechanikiem znaleźliśmy przyczynę. Obyło się bez odkręcania koła. Z lewej strony na zacisku brakowało 1 z 2 śrub, a druga została przykręcona tak żeby było, lekko się odkręcała. Przykręciliśmy nową, wszystko jest sprawne. I teraz co z tym mogę zrobić? Planuję jechać do warsztatu i uświadomić im na jakie niebezpieczeństwo mnie narazili. Mechanik mówił ze miałem szczęście bo brakowało górnej a nie dolnej. Gdyby było na odwrót, mogłoby dojść do zablokowania koła i lądowaniem w rowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to nic nie zrobisz.

Trza bylo dzwonic do pacanow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...