Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klucz udarowy do odkręcania śrub - jaki wybrać, czym się kierować przy kupnie ?


Michas

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś lub korzysta z klucza udarowego takiego do odkręcania kół ?? Przymierzam się do zakupu i chciałem się dowiedzieć czym się kierować przy wyborze ?? Dobrze by było gdyby bez problemów poradził sobie z odkręceniem kół w samochodzie.... kompresor mam u teścia (nie pamiętam ile bar ) ale z tego co mi wiadomo musi być odpowiednie ciśnienie żeby sobie klucz poradził z odkręceniem. Nie potrzebuje klucza jakiegoś bardzo dobrego do intensywnej pracy...raczej bardziej do użytku tzw domowego...ale jednak wolę dać deczko więcej i mieć coś, poradzi sobie ze śrubami, niż zaoszczędzić parę groszy i mieć klucz który nie nada się do niczego. Czym się mam kierować przy zakupie (przeglądam allegro) , firmą, mocą ?? Jaki kompresor , o jakim ciśnieniu minimalnym jest potrzebny żeby ruszyć taki pistolet ?? Czy do każdego klucza (pistoleta) dopasowany powinno być odpowiedni kompresor z odpowiednim ciśnieniem ?? Rozumiem że im więcej bar tym dla mnie lepiej ?? Z góry dzięki za wszelkie wskazówki i sugestie...

co myślicie o tym...

http://www.allegro.pl/item486238361_klucz_pneumatyczny_udarowy_scorpio_yato_1356nm.html

albo taki

http://www.allegro.pl/item475028822_klucz_udarowy_ma_960_do_odkrecania_kol_542nm.html

lub taki

http://www.allegro.pl/item481466724_klucz_pneumatyczny_udarowy_1_2_580nm_nasadki_moc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc.... kompresor mam na 7bar, więc powinien wystarczyć, tylko teraz pytanie który pistolet wybrać tzn klucz :mysli: , czy nikt się takim czymś nie bawił ?? na pewno nie jeden ma kompresor gdzieś tam w garażu... :) . Na chwile obecną przychylam się ku temu kluczowi Yato za 440zł... mam nadzieję że będzie on wystarczający do przykręcania i odkręcania kół dwa razy w roku 10-15 samochodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/2 czyli pół cala ten kwadrat, na który się zakłada końcówki do śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżam troszkę temat, bo..... klucz zakupiony, a lato się zbliża i już nawet pojawił się temat o zmianie kół :)

jak wygląda obsługa takiego pistoletu...bo z tego co słyszałem można nawet ukręcić śrubę,a wtedy miło nie będzie :mysli: mam model yato 1356Nm , klucz ma jakieś ustawienia mocy..do odkręcania i przykręcania... jeśli ktoś siedzi w temacie, miło by było gdyby napisał parę słów odnośnie użytkowania takiego klucza pneumatycznego, głównie chodzi o dokręcenie kół, bo z odkręceniem mniejszy problem, ale z siłą dokręcania trzeba bardziej uważać, oczywiście wiem że na koniec pasuje jeszcze użyć klucza ręcznego, na pistolecie są ustawienia 2 czy 3 mocy do odkręcania i zakręcania, z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci powiem tyle ze dokrecasz pistoletem ale nie na maxa a pozniej klucz tak sie to robi:P i sprawdzisz czy masz podociagane albo fachowo klucz dynanometryczny czy jakos tak:D :gwizdanie: co masz siłe z jaka dokrecasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...