Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy po wymianie przewodu odp. skrz. korb. AEB


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zacznę od początku występowania problemu. Konretnie ostatnio autko chodziło dziwnie na gazie. Szarpało i nie przyśpieszało w dolnym zakresie obrotów. Po diagnostyce gazownika okazało się że coś się dzieje w 3 cylindrze. Sam już doszedłem do tego że dziurawy był przewód odpowietrzenia skrzyni korbowej który wchodzi do kolektora dolotowego właśnie przy 3 cylindrze. Zamówiłem w ASO nowy przewód trójnik opaski i oring do plastikowego przewodu wchodzącego do "silnika"? :D Zaworek zostawiłem bo był sprawny i w sumie już był wymieniany bo data jego produkcji to 2001 rok a autko mam z 97. :D Poskładałem wszystko i autko chodzi równo na gazie i na benzynie, jednak trochę obroty były za niskie. Zaadaptowałem przepustnice, piszę że Adapt. OK no i skasowałem błąd 00561 - mixture adaptation 14-10 - adaptation limit (add) exceeded - intermittent. Po tym zabiegu autko ładnie trzyma obroty i ładnie przyśpiesza, ale tylko do granicy 2500 obr. po przekroczeniu tylu obr auto dostaje nagłego zamulenia, gorzej wkręca się na obroty i do tego przyśpiesza delikatnie "falując". Po przekroczeniu 5000 tyś obr autko przestaje Przyśpieszać. O dziwo na gazie jest lepiej. Miałem już kiedyś podbne akcje ale jakoś mu samo to przeszło, przynajmniej tak myślałem, a naprawdę to myślę że ta dziurka w tym przewodzie się zrobiła i dlatego objaw ustąpił. Nie wiem czy myślę dobrze :). Proszę o pomoc i rady. Jeżeli ktoś zaproponuje mi zrobienie logów to prosze o info jakie grupy zlogować najlepiej bo różnie ludzie piszą. Pozdrawiam


Ktoś coś? ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu dwie niezależne od siebie sprawy. Pierwsza ważniejsza, to błąd przekroczenia limitu adaptacji. Masz źle wyregulowaną instalację LPG lub nie sprawne wtryskiwacze. Od tego trzeba zacząć. Jak to już zrobisz, to zobacz, czy nie jest zapchany eżektor. Często po uszczelnieniu odmy daje on o sobie znać. Ale wtedy auto przyspiesza normalnie w całym zakresie obrotów, tylko czuć takie jakby pulsacyjne przyspieszanie, taki brak ciągłości. W Twoim przypadku raczej stawiam na regulację instalacji LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu dwie niezależne od siebie sprawy. Pierwsza ważniejsza, to błąd przekroczenia limitu adaptacji. Masz źle wyregulowaną instalację LPG lub nie sprawne wtryskiwacze. Od tego trzeba zacząć. Jak to już zrobisz, to zobacz, czy nie jest zapchany eżektor. Często po uszczelnieniu odmy daje on o sobie znać. Ale wtedy auto przyspiesza normalnie w całym zakresie obrotów, tylko czuć takie jakby pulsacyjne przyspieszanie, taki brak ciągłości. W Twoim przypadku raczej stawiam na regulację instalacji LPG.

Dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o LPG to jest zdecydowanie lepiej niż na benzynie. Byłem u gazownika sprawdzi instalacje to mapy wyglądają idealnie, gazowa nałożona na benzynową. Wtryskiwacze wszystkie mam nowe, dosłownie nowe bo wymienione tydzień temu na gwarancji wszystkie 4. Powiedz mi coś więcej na temat tego eżektora bo pierwszy raz to słysze :D Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W alt (2.0) od czwórnika odmy idzie cienki przewód do eżektora. Wygląda on jak taki trójnik w kształcie litery T.

W 1.8t wyglada on w kształcie litery Y.

Etka mi nie działa, dałbym Ci rysunek.

Tutaj rysunek, ale inny kod silnika, może coś się różnić:

http://www.a6klub.pl/files/egzektor_917.jpg

Edytowane przez Makale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W alt (2.0) od czwórnika odmy idzie cienki przewód do eżektora. Wygląda on jak taki trójnik w kształcie litery T.

W 1.8t wyglada on w kształcie litery Y.

Etka mi nie działa, dałbym Ci rysunek.

Tutaj rysunek, ale inny kod silnika, może coś się różnić:

http://www.a6klub.pl/files/egzektor_917.jpg

No właśnie też mi nie działa. Było by bosko jakbys mi powiedział gdzie go w silniku znajde. Już zacieram ręce do wymiany hehehe

Może ktoś coś więcej wie w tym temacie ??

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...