Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wplyw akymulatora na prace silnika


LBSru102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zasiegnoć języka jaki ma wpływ stan akumulatora na prace silnika ogółem samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszystkie elementy zasilane prądem...

Zaczynając od błędów wyświetlanych na komputerze pokładowym idąc cala linia zasilania kończąc na drobnej elektryce.

Konkretnie sprawa kreci się koło zużytego akumulatora, który jeszcze jakoś działa ale jest na wykończeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik wytwarza prąd przez alternator i ładuje baterie. Jesli aku jest zdechłe to nie naladuje za dobrze. Elektryka będzie działać dopóki masz paliwo. Jak auto zgaśnie to może być problem przez aku bo nie zakręci. Mialem tak w suzuki, auto stalo miesiąc a aku było do niczego. Gdy wlaczylem zapłon ledwo sie lampki zapaliły. Wymień jak najszybciej bo będzie katować rozrusznik i alternator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze inne pytanie. co ci sie dzieje z autem ze pytasz o aku. gdy aku slabe ale auto chodzi nie ma to wplywu na prace silnika chyba ze altek nie laduje plus rozladowane aku to samochod poprostu zgasnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz mam wymieniony akumulator i jest dobrze auto pali idealnie, ale do czego zmierzam jak miałem akumulator stary (był o mniejszej pojemności 350 czegoś tam 60 czegos tam) to auto dziwnie jeździło, czyli jak zmieniałem biegi szarpało, nie trzymał obrotow przy zmianie biegów, wyskakiwał błąd hamulców, nie miał mocy przy podjazdach pod wzniesienie, teraz jak mam nowe aku (60... 560..) to autko dosłownie się odmłodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle zapytałeś..to nie jest wpływ ma na silnik..... tylko na auto jako takie.

słaby akumulator czy nawet jego brak nie ma wpływu na pracę silnika, ale na osprzęt współpracujący już tak!

silnik do poprawnej pracy potrzebuje różnych odczytów z sond i czujników rozmieszczonych we wszystkich podzespołach samochodu.

począwszy od przepływomierza powietrza i czujnika temperatury silnika, a na sondzie lambda i ABS/ESP skończywszy.

do poprawnego (kalibrowanego przez producenta) odczytu, potrzebne jest odpowiednie napięcie na wejściu do czujnika.

Zaniżone, np. z powodu rozładowanego akumulatora, pokazuje błędne odczyty z tychże czujników.

Co komputer najczęściej interpretuje jako błąd/AWARIĘ czujnika. wyświetlając różne, czasem zupełnie nie związane z przypadkiem kontrolki.

Lub nawet wprowadzając silnik w TRYB AWARYJNY

To nie jest konstrukcja z traktora uruchamiana na korbę, któremu wystarczyło że ma odpowiednie sprężanie aby motor mógł zacząć pracować...

tym się różni NOWOCZESNY SAMOCHÓD od Traktora

ALe zdaje się że TY, masz silnik benzynowy,

tutaj jest trochę inaczej, bo potrzebujesz jakiegoś zasilania świecy aby mogła zapalić się mieszanka paliwowa,

Tym tylko różni się zapłon, cała reszta jest podobna.

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre ma czegoś tam i czegoś tam :D Wiec tak oznaczenia 12v to napiecie jakie ma.Pojemność 60ah Amperogodzina (Ah) jest miarą pojemności

i tego czego co pisałeś 560a to prąd rozruchowy :D.Zauważ też że jak przy zapalonym aucie odpeniesz kleme to zgasnie przynajmniej u mnie tak jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze posty z telefonu i to w pracy nie zawsze mogę się skupić na szczegółach i myśleć o tym, a co do oznaczeń baterii wolałem nie pisać żeby. Nie dać plamy i powód do...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...