Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup i zwrot auta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z góry przepraszam jeśli wstawiłem nie w tym dziale co trzeba.

Wczoraj sprzedałem swoje audi, pooględzinach dogadaliśmy się co do ceny i spisaliśmy umowę, kupiec pojechał do domu następnie po około 3godzinach do mnie dzwoni ze zgasił samochód i później chciał ją odpalić a ona nie odpala po krótkiej rozmowie powiedział ze spróbuje jutro. Dzisiaj do mnie dzwoni ze dalej nie pali i ze jego znajomy policjant mu mówił ze ma 14dni na zwrot pojazdu i chce go zwrócić. Audi jeździłem około roku dużo w nią zainwestowałem i ani razu mnie nie zawiodła zawsze paliła a klient pojechał do domu i mu nie pali. Z tego co się dowiedziałem z internetu to nie może mi zwrócic auta bez mojej zgody mogę naprawic wade jesli jest to zasadna wada lub dac pieniadze na naprawe jesli nie to musze oddac mu calosc pieniedzy ktora jest na umowe. Dodam jeszcze ze jak z nim gadalem to mowil ze tankowal jak ode mnie wracal a było ponad 1/4 baku benzyny i ona jest w gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na pewno nie to :) pytałem czy nie zalał czasem disla a on ze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jedno wytłumaczenie, auto za Tobą tęskni i nie chce pogodzić się że trafiło w inne ręce :D

Edytowane przez grzegorz676
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie, kupujący ma 14 dni na zwrot samochodu (rękojmia). Problem może być jednak zupełnie innej natury, niż to przedstawił kupujący. Taki numer z awarią po zakupie stosują handlarze. Dzięki temu zwykle zbijają jeszcze cenę o dodatkowe 10 -20%, sama awaria jest zaś sztucznie przez nich samych wywoływana (podmiana cewki, rozpięcie kabelka przy pompie paliwa, czy ingerencja w oprogramowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...