Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dziwne brzęczenie 1.6 AHL

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, od kilku dni męczy mnie problem, po każdym odpaleniu na zimnym silniku słychać dziwne brzęczenie. Co to może być ???

Tu jest filmik, słychać przy lekkim wciśnięciu pedału gazu.

Opublikowano

jakby ktores lozysko sie konczylo.jak amsz stetoskop to warto nim poszukac przyczyny.jak nie to pozrzucaj paski i sprawdz czy nie swiszcza lozyska

Opublikowano
  • Autor

Trochę dziwne jak na rolki i paski, w tamtym roku miałem toledo 1L i podobny dźwięk dawała przytkana pompa oleju.

A tu drugi filmik,

Opublikowano

Najlepiej zdjąć pasek i zobaczyć czy będzie tak samo.

Opublikowano
  • Autor

który pasek?

Opublikowano

Możesz zdjąć najpierw jeden potem drugi i zobaczyć. Chodzi o paski napędu alternatora, pompy wspomagania, klima itp.

Opublikowano
  • Autor

ok bedę patrzeć, bo problem jest tylki na zimnym silniku, podczas rozruchu.

Opublikowano

Też to mam ale teraz głowica mi się rozleciala i nie wiem czy to było przyczyną

Opublikowano
  • Autor

No to nie dobrze że ci się głowica rozleciała,

Na dole dodałem zdjęcie jaką mam temperaturę silnika, ponad 90 C, co mnie bardzo niepokoi, zauważyłem też plamę na posadzce w garażu, wygląda na wyciek płynu chłodzącego i płynu pomału ubywa.

Teraz pytanie czy to wygląda na walnięty termostat czy też pompę wody???

http://www.fotosik.pl/zdjecie/ee389502905af380

Edytowane przez misiekA80

Opublikowano

Odpal i spujrz czy nie wycieka ci płyn z pod pomy wody za kółkiem pasowym na trzpieniu jest uszczelniacz wirnika:p ja niedawno miałem z niego wyciek

Edytowane przez lukasz2107

Opublikowano
  • Autor

lukasz2107 i też silnik się za mocno grzał?

Opublikowano

Silnik mi sie nie grzał.Jak kupiłem auto to miałem kiedyś problem z temperatura ale po przepłukaniu nagrzewnicy ustąpiło.2 tyg temu temperatura znów wychodziła ponad norme ale kupiłem oryginalny czujnik pod kod silnika i wruciło do normy.Miałem założony zamiennnik.To tak nawiasem w kwestii temperatury

Wracająć do tematu sprawdż czy masz obieg płynu.Wiadomo płyn wraca do zbiorniczka tym małym węzykiem.Wtedy bedze wiadomo czy pompa dobrze pracuje.Niesprawna pompa= uszczelka pod głowica i w najgorszym samo przegrzanie głowicy .

Edytowane przez lukasz2107

Opublikowano
  • Autor

Silnik mi sie nie grzał.Jak kupiłem auto to miałem kiedyś problem z temperatura ale po przepłukaniu nagrzewnicy ustąpiło.2 tyg temu temperatura znów wychodziła ponad norme ale kupiłem oryginalny czujnik pod kod silnika i wruciło do normy.Miałem założony zamiennnik.To tak nawiasem w kwestii temperatury

Wracająć do tematu sprawdż czy masz obieg płynu.Wiadomo płyn wraca do zbiorniczka tym małym węzykiem.Wtedy bedze wiadomo czy pompa dobrze pracuje.Niesprawna pompa= uszczelka pod głowica i w najgorszym samo przegrzanie głowicy .

Dzięki za info, we wtorek wymiana paka rozrządu, termostatu i pompy wody, wszystkie części są firmy SKF, myślę że dobre będą.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.