Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Często padające postojówki xenon


Jog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z postojówkami w B6 a mianowicie średni czas działania nowych to około 6 miesięcy. Lampy są przerobione przetwornice Koito, palniki D4S,dodatkowo bixenon.

Niedługo po zmianie kupiłem postojówki led wytrzymały pół roku i jedna zgasłą i druga zaczęła mrugać, okolice postojówki są osmolone jakby ze zwarcia.

Później wymieniłem na zwykłe i dalej ta sama sytuacja, teraz mam już drugi komplet zwykłych i nawet nie minęło 5 miesięcy od zmiany i już jedna spalona.

Fotki jak wyglądało to przy led

stv8d83g.jpg
qtw6crf4.jpg

Rozumie jakbym kupował ledy za 15zł to na forum piszą ze wytrzymują średnio te pół roku, ale nie sprawdzone ledy czy żarówki tradycyjne.

Jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbłyśnik masz okopcony przez LEDy ponieważ mają rezystory zwiększające pobór prądu żeby błędu spalonej żarówki nie wywalało, problem w tym że te rezystory bardzo się grzeją dlatego jest ślad na odbłyśniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się może zgadzać skąd wzięło się to okopcenie, można to czyścić, nie zejdzie przy tym farba?

Dziś wymieniłem postojówki i jedna wygląda tak

d8swen84.jpg

Postojówki navry, trochę ją przytopiło.

Postojówki zwykłe nie kosztują dużo ale wkurzające jest wymieniać je dwa razy do roku, do tego szkoda kupować dobrej jakości ledy bo i tak się szybko spalą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbłyśnika nie wyciera się/dotyka niczym, jak sobie pojedziesz szmatką to będzie do regeneracji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź styki w oprawce. Wygląda na to, że jest słabe przejście i płynie duży prąd, przez to mocno się grzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu padły ledy napisał kolega wyżej a co do żarówek ze zdjęcia to pier...ny longlife, nie wiem co za debil tak je nazwał skoro palą się częściej niż h7 w megankach :grin: Przerabiałem ten temat u siebie i po "kolejnej" wymianie longlifów przerobiłem gniazda na W5W i po kłopocie. Może nie pasuje to kolorem do xenona ale chociaż nie trzeba ich wymieniac 'co tydzień'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śprawdz gniazda bo jest zwarcie , nie ma prawa że żarówki tak się topią

najlepiej wstaw nowe wtyczki , kosztują grosze

jeśli chodzi o ledy to ja mam moduły od Tomika z forum

ponad rok spokój , robi je na zamówienie a nie jakieś gówno z Chin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledy też miałem z forum, styki wyczyszczone przy wymianie, teraz jak się przepalą po pół roku to wymienię gniazda na nowe W5W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...