Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Jak to jest z quattro

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, z tego co czytałem "quattro" to stały napęd na 4 koła...

zmienialiśmy dzisiaj koła w AUDI A4 1.8 T, zrobiłem z kolegą mały test, samochód był na podnośniku, opuściliśmy go trochę na drewniane klocki, ale tylko dwa koła, czyli po prostu dwa koła (prawa strona) były przyblokowane przez klocki, kolega wrzucił bieg no i oczywiście pozostałe dwa koła się kręciły, byłem 100% pewny ze nie da się już przyblokować kolejnego koła, tak żeby 3 koła stały w miejscu a jedne się kręciło, ale ku mojemu zdziwieniu dało sie bez żadnego problemu. Czyli podsumowując, jak np wpadnę w rów i przechyli mnie tak ze tylko jedno koło będzie w powietrzu, to one będzie się kręciło a reszta będzie stała.... trochę to dziwne dla mnie....

To samo w zimę, jednym kołem będę na lodzie i wpadnę w poślizg podczas ruszania to nie ruszę...

Opublikowano

EDS nie działa jak silnik nie pracuje

zróbcie tak samo ale na włączonym silniku i wrzućcie bieg

dwa koła powinny kręcić sie w tym samym kierunku

tutaj masz krótki filmik w temacie:

http://pl.youtube.com/watch?v=UejUaDu23BI

Opublikowano
  • Autor

Zapomniałem napisać o tym że silnik był odpalony i próbowaliśmy na rożnych biegach... Nie kręciliśmy kołami tylko silnik je napędzał...

Opublikowano

i co kreciły sie w przeciwnych kierunkach?

a podniescie jedno i zobaczcie co bedzie sie działo

Opublikowano
  • Autor

Teraz juz nie pamiętam w którą stronę się kręciły...

Przecież napisalem ze trzy były zablokowane...

Opublikowano

trzeba podpiąć Vag-a i zobaczyć co pokaże

powinna być informacja ABS EDS

Opublikowano
  • Autor

Zagłembiłem się dokładniej w temat i znalazlem że quattro jest wspomagane przez ABS a dokładniej przez EDS.

EDS (Elektronische Differentialsperre) - elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego. Montowany często jest wraz z ESP lub ABS. Poprawia bezpieczeństwo i pewność prowadzenia auta.

Gdy jedno z kół wpada w poślizg lub obraca się szybciej, EDS blokuje dyferencjał umożliwiając przeniesienie momentu obrotowego przez drugie koło mające lepszą przyczepność, zapobiegając w ten sposób poślizgowi.

A niestety od pewnego czasu mam problemy z moim ABS i czasami działa a czasami nie, coś przy pompie nie łączy...

Tutaj kilka ciekawych filmików...

http://pl.youtube.com/watch?v=EyKstZ6a5ag

http://pl.youtube.com/watch?v=MXWg_IUko9U

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.