Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rzegot przy ruszaniu


aiwer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od początku jak mam A4, przy ruszaniu z niskich obrotów słychać rzegot, jakby był jakiś luz na wale :)

Nie ma znaczenia czy to jest ruszanie do przodu czy do tyłu. Jazda z mała prędkością na drugi m biegu to samo. Generalnie zawsze w okolicach 1000 obr na biegu słychać taki dziwny dźwięk jakby miał się za chwile rozpaść.

Pytam bo może ktoś tak miał.

Błędów nie ma.

Jak wymieniałem pompę SAI to zauważyłem, że poduszka silnika lub skrzyni (taka różowa przykręcona co pasa przedniego chyba) jest cała popękana i się kruszy. Obstawiam poduszki ale nie chcę od razu wymieniać czegoś co może nie mieć na to wpływu.

Na postoju jak przy gazuję, to zarzuci budą na boki ale rzegotu nie słychać.

Ile jest poduszek silnika, ile skrzyni, jakie koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie, przy ruszaniu. Ale na wolnych nic. Jak schodzi ze ssania z 1200 na 800rpm też nic. Tylko jak go lekko przydławie przy ruszaniu, to słychać jak coś się odzywa. Nie jest tak źle ale lekko irytuje. Nie wiem czy mamy to samo ale będę śledził wątek.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodziło. Lepiej to w słowa obrałeś. Jak pracuje na wolnych to też nic nie słychać, tylko jak mu na wolnych tak delikatnie przy gazuję, tak aby obroty weszły na powiedzmy 1200 obr. Słychać wtedy bardzo podobny dźwięk. Coś jakby luz ale nie wiadomo gdzie tego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi coś stuka też na nierównościach, podobny dźwięk. W moim wypadku muszę obadać wydech, bo po zakupie nie wiedziałem, że mam -20mm zawieche i zayebałem w leżącego policjanta podwoziem :) A na jeździe testowej przed kupnem czegoś takiego nie było.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SzczYpior_n1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dwumas

Da się sprawdzić dwumas bez sciagania skrzyni?

Problem rozwiązany.

Musiałem zrobić rozrząd bo przeciekała pompa. Zostały wymienione wszystkie rolki z którymi ma styczność pasek łącznie z tą od alternatora.

Ona jest na jakimś sprzęgle, spełnia jakieś tam funkcje o których już nie pamiętam... W każdym razie ta rolka ma się kręcić tylko w jedną stronę, u mnie to sprzęgło już nie działało i najwyraźniej to było przyczyną tego dziwnego dźwięku przy ruszaniu. Po wymianie jak ręką odjął, zero dziwnych zjawisk :)

Koszt tej rolki to ok 100 zł (jakiś zamiennik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem sprzęgło alternatora 2 tygodnie temu. Grzechotnik był ?. Włożyłem valeo za 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...