Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Czujnik Halla - Gdzie ?!


v1ck

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Na komputerze mam blad czujnika halla, (http://www.twoje-miasto.pl/images/sklep/000021/produkty/4101.jpeg)

kupilem juz go ale nie moge zlokalizowac miejsca w ktorym on sie znajduje?

ma ktos moze jakies zdjecia ? czy jak wymienie ten czujnik to musze podlaczyc go spowrotem pod kompa zeby wykasowac blad czy sam zniknie?

dzieki, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek juz przestawialem. Druga sprawa, wzialem sie dzisiaj za ten czujnik, dobralem sie juz do aparatu zaplonu, zdjalem kopulke. ale nie moglem wyjac palca rozdzielacza.. jak go zdjac zeby dostac sie do tego halla? albo inaczej, jak wyjac calkowicie aparat zaplonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztował ten czujnik halla? Czasami falują mi obroty i po podłączeniu do kompa okazało się że jest błąd: czujnik halla. Właśnie przymierzam się do kupna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd czujnika Halla jest zawsze jeśli silnik nie pracuje i jest to normalny stan, jeśli błąd występuje na pracy silnika wtedy należy traktować ten błąd poważnie, przyczyny falowania obrotów zwykle tkwią gdzie indziej, poza Hallem.

Zdjęcie palca rozdzielacza - w żadnym wypadku nie wolno podważać go wkrętakiem opierając wkrętak o wirnik!!!

ulegnie odkształceniu i zrypie nowego Halla. Aby dostać się do Halla należy zdemontować - wyjąć aparat zapłonowy z silnika ( wcześniej zdjąć kopułkę i zapamiętać ustawienie bo potem :wallbash: ) zdjąć palec rozdzielacza, zdemontować zębatkę napędu aparatu wyciągając kołek, potem odkręcamy Halla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam czujnik - 175zl. blad sprawdzalem to mam przed odpaleniem jak skasuje to go nie ma, ale odpale to znowu sie pojawia i po zgaszeniu dalej jest takze mysle ze jest problem. w zasadzie nie wiem co innego moze byc przyczyna duzego spalania i mulowatosci autka po rozgrzaniu.. czasem mam wrazenie ze wcisne to dopiero po 2-3sek zaczyna reagowac. innych bledow nie mam na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...