Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ściąganie auta podczas hamowania na mokrej nawierzchni.


jospethe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem ze swoim autem bo od jakiegoś czasu ściąga na lewo podczas hamowania. Żeby było ciekawiej to ściąganie następuje tylko wtedy, gdy asfalt jest MOKRY, albo podczas dużych opadów deszczu. Gdy na drodze jest sucho wszystko jest ok. Przekładałem już opony, rozbierałem zacisk i nadal jest to samo- ściąga na mokrej nawierzchni. Zauważyłem, że jak pociskam kilka razy pedałem hamulca podczas hamownia to pedał robi się twardy a skuteczność hamowania spada. Może stary płyn hamulcowy? Co do zawieszenia to ostatnio robiłem remont . Wymienione były końcówki drążka na lemfordera i wahacze dwa dolne bo miały luzy. Geometria też została ustawiona. Nie wiem już sam jaka może być przyczyna ściągania auta na mokrej nawierzchni. Może komuś coś przychodzi do głowy?

Pozdrawiam.

Edytowane przez jospethe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje tylnej belki

Edytowane przez zib0l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a może to poprostu czujesz na mokrym bo jest mniejsza przyczepność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie. Czuję wyraźne ściąganie auta. Nie wiem już sam co to może być i chyba dam sobie z tym spokój. Może wyjdzie kiedyś samo


Tuleje tylnej belki

Jeśli to byłyby tuleje to nie powinno ściągać też na suchym? Może to i tuleje bo jest takie bujnięcie budą. Dziwne, że na suchym jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie. Czuję wyraźne ściąganie auta. Nie wiem już sam co to może być i chyba dam sobie z tym spokój. Może wyjdzie kiedyś samo

Tuleje tylnej belki

Jeśli to byłyby tuleje to nie powinno ściągać też na suchym? Może to i tuleje bo jest takie bujnięcie budą. Dziwne, że na suchym jest wszystko ok.
Tez miałem odczucia ze na sucho ok, ale podvzas deszczu masakra tak sciagalo strach bylo wyprzedzac, auto sciagalo, po wymianie tuleji belki na lemforder problem znikl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...