Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

LPG a pompka paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Moje pytanie: czy można za pomocą przekaźnika wyłączyć pompkę paliwa po przełączeniu się na LPG, czy ktoś tak ma zrobione? Wymieniłem po raz trzeci wkład pompki paliwa i czasami wydaje dziwne odgłosy, gdyby w czasie pracy auta na LPG nie pracowała byłoby fajnie. Instalacja STAG 4

Opublikowano

masz syf w zbiorniku lub filtr paliwa niesprawny że tak sie psują pompki,u mnie 5 lat i nic sie nie działo

przekaznik możesz założyć tylko po co

Opublikowano

Potwierdzam u mnie 8 lat w gazie i pompka cały czas pracuje odpukać bez zarzutu.

Opublikowano
  • Autor

"syfu" w zbiorniku nie ma, paliwa zawsze min 50% w zbiorniku, wkład firmy Energy 4Bar -koszt 100 PLN, filtr paliwa wymieniony dwukrotnie w czasie jednego miesiąca (300 w plecy a pompka czasami wydaje dziwne dźwięki), pytam o możliwość odłączenia pompki paliwa aby była cisza przy pracy na LPG, czy jest to możliwe i czy nie zaszkodzi to wtryskom od Pb, bo takie opinie słyszałem, aczkolwiek nie widzę powiązania :facepalm:

Opublikowano

W sumie też się nad tym zastanawiałem. Prawdę mówiąc to jak się auto na lpg przeciepnie to po kiego grzyba pompka paliwa pracuje????

W którymś z poprzednich aut też montowałem taki przekaźnik. Sygnał z elektrozaworu gazu i wpięcie w obwód pompki paliwa. Jak chodzi na gazie to pompka ma wolne. Po przełączeniu wraca do pracy. Nie jestem tylko pewien czy nie będzie jakichś szarpnięć jak z lpg na pb bedzie się przełączać.....czy będzie odpowiednie ciśnienie w układzie paliwowym.

Opublikowano

"syfu" w zbiorniku nie ma, paliwa zawsze min 50% w zbiorniku, wkład firmy Energy 4Bar -koszt 100 PLN, filtr paliwa wymieniony dwukrotnie w czasie jednego miesiąca (300 w plecy a pompka czasami wydaje dziwne dźwięki), pytam o możliwość odłączenia pompki paliwa aby była cisza przy pracy na LPG, czy jest to możliwe i czy nie zaszkodzi to wtryskom od Pb, bo takie opinie słyszałem, aczkolwiek nie widzę powiązania :facepalm:

sam sobie odpowiedziałeś,zakładasz pompki o ciśnieniu 4b ? przecież ori pompka ma ciśnienie ponad 6b a regulator w filtrze 4b

czy jest szkodliwe ? dla wtrysków nie ale jak ci zrzuci z lpg na bp przy bucie w podłodze to się zapewne szybko przekonasz co jest dobre

ja mam teraz walbro 255 i śmiga super,koszt 370pln

Opublikowano
  • Autor

"syfu" w zbiorniku nie ma, paliwa zawsze min 50% w zbiorniku, wkład firmy Energy 4Bar -koszt 100 PLN, filtr paliwa wymieniony dwukrotnie w czasie jednego miesiąca (300 w plecy a pompka czasami wydaje dziwne dźwięki), pytam o możliwość odłączenia pompki paliwa aby była cisza przy pracy na LPG, czy jest to możliwe i czy nie zaszkodzi to wtryskom od Pb, bo takie opinie słyszałem, aczkolwiek nie widzę powiązania :facepalm:

sam sobie odpowiedziałeś,zakładasz pompki o ciśnieniu 4b ? przecież ori pompka ma ciśnienie ponad 6b a regulator w filtrze 4b

czy jest szkodliwe ? dla wtrysków nie ale jak ci zrzuci z lpg na bp przy bucie w podłodze to się zapewne szybko przekonasz co jest dobre

ja mam teraz walbro 255 i śmiga super,koszt 370pln

nie wiem skąd kolega wziął te ciśnienie 6 bar??? szukałem i pytałem i wszystkie pompki dedykowane do tego auta mają 4 bary :eusathink:

Opublikowano

to jesteś w błędzie jak tak,podepnij manometr przed filtrem a zobaczysz ile pokaże,oczywiście na ori pompce

Opublikowano

Pytanie zasadnicze - po co praca pompy paliwa, gdy silnik pracuje na LPG?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.