Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Która wersja silnika?


Shon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Przymierzam sie do kupna A4 B6 z silnikiem 1.8T. Chciałbym założyć instalacje gazową oraz w razie potrzeby podnieść moc chiptuningiem. Mój problem polega na tym, że nie wiem, w który silnik celować, 150, 163, 170 czy 190 konny?
Na wykresach zauważyłem, że z wersji 150 konnej da sie wyciągnąć chipem o 30 więcej niutonometrów momentu niż z wersji 190 konnej, ta druga jednak po chipie ma dużo więcej koni. Słyszałem też, że te silniki różnią sie od siebie trwałością. Prosiłbym o jakieś wyjaśnienie różnic pomiędzy różnymi wersjami tego silnika, i jak to jest z tymi niutonometrami i koniami ;P z góry dziękuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupki są takie same we wszystkich oznaczeniach, różnią sie tylko osprzętem. BEX (190km) posiada 2 intercoolery, większe turbo i wydajniejsze wtryskiwacze, dodatkowo ma inny soft. Wersje takie jak AVJ (150) czy BFB (163) mają małe turbo i jeden IC.

Najdrożej i najtrudniej jest kupić BEXe, ale i możliwości rozwoju są tańsze niż w bfb np.

Bexa samym programem wykręci na 240km bez większych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, a jak to jest z tym, że według katalogu przyrostów mocy, z BEXa można wyciągnąć programem około 300 niutonometrów momentu, a z AVJ aż 330?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy co wsadzisz pod maskę. Jak dasz turbo od Scanii a z wtrysków bd sie lało ciurkiem to i 1000 nm zrobisz.

Nie ma szans żeby na serii AVJ zrobić 330Nm

Edytowane przez Mateuszek1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bóg przykazał to u kogoś kto się zna i wychodzi taniej niż 1500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...