Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MMI 3G+ blad 03623 - Invalid Secruity/Release Code


hispano73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moze ktos wie jak usunac ten blad 03623 - Invalid Secruity/Release Code

Dodam,ze wyskoczyl mi po aktualizacji mapy na wyzsza czyli numer 6.22.4

Niby jest skrypt(podaje linka),ale jedynie co mi usunal to dwa legale klucze FSC 007 i 008. Ostatnia mapa ma klucz 009 i ten na szczescie pozostal.

https://mega.nz/#!KUN3AR7a!V_CYSLtSK_DTA5ZzA52F2HHwmbwFligAW62ecVowmJQ

Mial ktos z Was taki problem??

Pozdrawiam


03623 - Invalid Secruity/Release Code
000 - -
Freeze Frame:
Fault Status: 01100000
Fault Priority: 6
Fault Frequency: 1
Reset counter: 51
Mileage: 33488 km
Time Indication: 0
Date: 2016.02.27
Time: 19:47:42

Freeze Frame:
Hex Value: 0x0004
Hex Value: 0x0009
Count: 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyświetla Ci teraz Twój VIN ?

Mam ten sam błąd i tez walczę z nim juz jakiś czas ,narazie mi sie nie udało.

Ruskie pisali ze można go usunąć w zielonym menu ,jednak to nie do końca działa ,bo po kilkunastu minutach błąd powraca ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyświetla Ci teraz Twój VIN ?

Mam ten sam błąd i tez walczę z nim juz jakiś czas ,narazie mi sie nie udało.

Ruskie pisali ze można go usunąć w zielonym menu ,jednak to nie do końca działa ,bo po kilkunastu minutach błąd powraca ...

Tak Ja na szczescie mam nadal swoj numer VIN, bo autko jest na gwarancji i moglby byc problemy.

Ten blad wyskoczyl mi po aktualizacji map do numeru 6.22.4 i wgraniu skryptu (klucza FSC) dla mojej jednostki. Niby nic sie nie dzieje,mapy chodza jak na razie Ok,ale blad mnie wkurza.

Masz ten opis od Ruskow jak to usunac w zielonym menu,bo ja to tez przerabialem(nie wiem czy to ten co TY go masz)

Edytowane przez hispano73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis tego błędu jaki znalazłem mówi ze mapy zostały aktywowane pod inny VIN ,ale wtedy chyba nie powinien byc widoczny w menu CAR ..

W zakładce DTC/qualifield dtcs odczytujesz wartość błędu ,po czym wchodzisz w control ,suwakiem wybierasz odczytana wartość błędu i klikasz : Send test passed

U mnie błąd znika ,ale po chwili dalej wraca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie cos znalazłem :wink:

Remove key A or all keys from system, if 03623 still there insert key B with a other script, it should work!



Good news ppl, for me the "03623 - Invalid Security/release Code" Entry is finally gone.

Just use this script https://mega.nz/#!KUN3AR7a!V_CYSLtSK_DTA...62ecVowmJQ to clear up your fsc's and the the error will be gone

Btw, my TMC Pro works again, maybe the TMC Pro Services at the Radio Stations were down.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika ze trzeba usunac FSC 00040009 :eusathink:

To znaczy chyba zeby wgrac pierwszy klucz 008 a pozniej 009?

Co to jest ten klucz A i B??? Tez to czytalem na forum angielskim :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mowiac nie do konca to czaje ,tez nie wiem o co chodzi z kluczem A i B ,ale kos tam pisal wczesniej ze dla 6.22.4 FSC to 000b a nie 0009 ,aczkolwiek aktywator zawiera FSC 0009 :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mowiac nie do konca to czaje ,tez nie wiem o co chodzi z kluczem A i B ,ale kos tam pisal wczesniej ze dla 6.22.4 FSC to 000b a nie 0009 ,aczkolwiek aktywator zawiera FSC 0009 :huh:

Tak jak mowisz.

Pisza na forum angielskim ze tym skryptem co podalem link mozna usunac ten blad,ale ja nadal go mam(wymazalo mi 2 klucze orginalne ) i jeszcze ten nowy blad wyszkoczyl kurde... :facepalm:

A masz moze ten klucz 000b?

Edytowane przez hispano73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,nie mam ,chyba wogole nie ma innego niz ten 0009.

Pisza tam ze ten skrypt dziala ,ze usuwa ten blad.

Cos u Ciebie poszlo nie tak ,bo wyskoczyl jeszcze dodatkowo ten blad z eepromem ,ale nie wiem co Ci doradzic ...

Usuwales stare mapy i partycje przed aktualizacja map ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to aby nie jest właśnie tak jak wcześniej już było pisane. Teraz kombinuje. Są 2 numery map, jedna jest do instalacji na właśnie czysty dysk, natomiast 2 jest wersją aktualizacyjną. Ty przecież usunąłeś partycję z mapą. A wgrałeś mapę która jest do aktualizowania już istniejącej mapy.

Trzeba by sprawdzić komu pojawił się ten błąd i jak oraz którą wgrywał mapę.

Poza tym po co ci klucze do innych wcześniejszych map skoro je skasowałeś. Masz nową mapę to powinieneś mieć klucz tylko tej mapy.

Edytowane przez andy-vip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,nie mam ,chyba wogole nie ma innego niz ten 0009.

Pisza tam ze ten skrypt dziala ,ze usuwa ten blad.

Cos u Ciebie poszlo nie tak ,bo wyskoczyl jeszcze dodatkowo ten blad z eepromem ,ale nie wiem co Ci doradzic ...

Usuwales stare mapy i partycje przed aktualizacja map ?

Tak usuwalem stare mapy i partycje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 numery map, jedna jest do instalacji na właśnie czysty dysk, natomiast 2 jest wersją aktualizacyjną. Ty przecież usunąłeś partycję z mapą. A wgrałeś mapę która jest do aktualizowania już istniejącej mapy.

O jakich dwoch numerach map piszesz ?

hispano73 ,jakie mapy miales wczesniej ,fabryczne czy juz byly aktualizowane ?

Pewnie o tym wiesz ,ale w opisie procedury aktualizacji jest taka uwaga :

Caution: If you already have an activator installed (like Carson’s Patch) DON’T

apply another activator. You’ll need to “clean” your firmware before doing an

emergency update or just inject the FSC using “FSC injector”. Multiple activators

will lead to a bricked (dead) MMI unit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o takich:

8R0051884df czy 8R0060884df.

Jedna jest chyba pierwszą instalką a drugą opisują jako wersja do aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 numery map, jedna jest do instalacji na właśnie czysty dysk, natomiast 2 jest wersją aktualizacyjną. Ty przecież usunąłeś partycję z mapą. A wgrałeś mapę która jest do aktualizowania już istniejącej mapy.

O jakich dwoch numerach map piszesz ?

hispano73 ,jakie mapy miales wczesniej ,fabryczne czy juz byly aktualizowane ?

Pewnie o tym wiesz ,ale w opisie procedury aktualizacji jest taka uwaga :

Caution: If you already have an activator installed (like Carson’s Patch) DON’T

apply another activator. You’ll need to “clean” your firmware before doing an

emergency update or just inject the FSC using “FSC injector”. Multiple activators

will lead to a bricked (dead) MMI unit

Z fabryki auto wyszlo z mapa 6.17 po pol roku dogralem 6.19,ale z orginalnym kluczem no i teraz wgralem 6.22 z witamina Keldo. Moze to problem,ze przeszedlem od razu z 6.19 na 6.22 i mam je zainstalowane na sofcie 767(mialem od poczatku wgrany) a nie 900. :mellow:

A o takich:

8R0051884df czy 8R0060884df.

Jedna jest chyba pierwszą instalką a drugą opisują jako wersja do aktualizacji.

Ja wgralem ta 8R0051884df ze stronki od ruskich :huh:

Edytowane przez hispano73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w tym momencie sam sobie odpowiedziales ,ten skrypt do usuwania bledu 03623 oraz aktywator sa tylko pod soft K0900 :/

Przejscie map z 6.19 na 6.22 nie ma znaczenia.

W tej sytuacji pasuje zrobic update do K0900 ,ale czy to rozwiaze problem ,ciezko powiedziec.

Andy ,jeden numer to sa mapy ,a drugi to aktywator ,sprawdz sobie w ETCE ;)

Mapy 2016 to 6.22.4 (8R0051884DF) i innych nie ma.

Edytowane przez MarcinOslo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w tym momencie sam sobie odpowiedziales ,ten skrypt do usuwania bledu 03623 oraz aktywator sa tylko pod soft K0900 :/

Przejscie map z 6.19 na 6.22 nie ma znaczenia.

W tej sytuacji pasuje zrobic update do K0900 ,ale czy to rozwiaze problem ,ciezko powiedziec.

Andy ,jeden numer to sa mapy ,a drugi to aktywator ,sprawdz sobie w ETCE ;)

Mapy 2016 to 6.22.4 (8R0051884DF) i innych nie ma.

Moze tak byc tylko na sofcie 767 po malinie mam audi connect ,trafic online itd (przez skrypt ) a do f900 nie mam tego skryptu i wszystkie te opcje nie bede mogl odpalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej cos musisz z tym zrobic ,albo powrot do wczesniejszych map albo podniesienie softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis tego błędu jaki znalazłem mówi ze mapy zostały aktywowane pod inny VIN ,ale wtedy chyba nie powinien byc widoczny w menu CAR ..

W zakładce DTC/qualifield dtcs odczytujesz wartość błędu ,po czym wchodzisz w control ,suwakiem wybierasz odczytana wartość błędu i klikasz : Send test passed

U mnie błąd znika ,ale po chwili dalej wraca

I co poradziles sobie kolego z tym bledem?? Jakies nowe info? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie ,zreszta na obecnym sofcie i mapach nie wiem czy da sie wogole cos z tym zrobic.

Ostatnio skryptem zgralem sobie na karte swoje FSC ,okazalo sie ze sa 2 ,nie wiem po co.

Do tego po edycji wyszlo ze jeden jest bez VINu (czyli chyba ori) natomiast drugi jest z VINem innego auta ,(i to chyba skutkuje tym bledem).

Przymierzam sie do aktualizacji ,tylko musze sobie sprawic karte 32GB na mapy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...