Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne wycie


kkwojciech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od paru dni tygodni po odpaleniu w przymrozki z silnika wydobywa sie dziwne wycie. Pozniej ucicha. To moze byc pompa od wspomagania?https://youtu.be/Vp60XusmgdI

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. U mnie wyje niemal identycznie. Po przygazowaniu na chwilę przestaje ale jak tylko spadną obroty znowu wyje.

Mnie się wydaje że dźwięk wydobywa się spod silnika ale ciężko to określić. Czy może to być wina zabrudzonej pompy oleju?

kkwojciech znalazłeś przyczynę?


U mnie prawdopodobnie przyczyną wycia jest łożysko pompy od klimatyzacji.

Edytowane przez Zbyszek_7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny nie znalazlem. Mechanik powiedzial ze ciezko stwierdzic bo na rozgrzanym chodzi dobrze. Bym musial zostawic u niego na pare dni ale narazie mi samochod potrzebny. Zajme sie tym dopiero jakos w nastepnym tygodniu. A Ty Zbyszku znalazles przyczyne?

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyskałem podpowiedź jak to sprawdzić gdzie wyje od jednego super fachowca.

Może wyć np alternator lub pompa od wspomagania.

Weź drewniany kij od szczotki i jeden konie przyłóż do pompy klimatyzacji a drugi do ucha(najlepiej drugie ucho zatkaj palcem).

Śmieszny sposób ale działa rewelacyjnie. U mnie jest identyczne wycie jak u Ciebie i przy tym sposobie słychać było wycie tylko gdy przyłożyłem kij do pompy od klimy.

Jeśli wydaje ona dźwięki przy wyłączonej klimie to znaczy że do wymiany łożysko pompy.

Dzisiaj zdjąłem pasek z pompy i jutro rano na zimnym upewnię się że wycie znikło i że to napewno wina tego łożyska.


Po zdjęciu paska już nic nie wyje. Winne łożysko pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...