Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Halogeny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Znowu ja, jakie żarówki są w halogenach i dlaczego nie można jeździć na tych halogenach w dzień? Oraz co zrobić by było można?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

h7.bo oślepiają innych

ja mam zrobione w halogenach światła do jazdy w dzień na żarówkach cree

Edytowane przez michcio28810

Opublikowano
  • Autor

Przecież w dzień jak ktoś ma włączone halogeny np mnie w ogóle nie oslepiaja, więc trochę się dziwię

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Przecierz chalogeny czyli przeciwmgielne sluza do jazdy w ograniczonej widoczniosci w teori nie powinno sie ich wlaczac w normalny dzien ,druga sprawa to taka ze dla mnie ograniczona widocznosc ,to nawet moze byc kurz z drogi ,albo dym z klekota przedemna ,sytuacja i decyzja indiwidualna jak widac ,

Opublikowano

h7.bo oślepiają innych

ja mam zrobione w halogenach światła do jazdy w dzień na żarówkach cree

Od kiedy to światła przeciwmgiene oślepiają?

Widziałeś rozkład światła na ścianie? To sprawdź jeśli nie.

Tutaj jest sprawa przepisów a nie oślepiania

Co ciekawe, jest możliwe zakodowanie na Kanadę, gdzie jak w wersji na skandynawię światła świecą się cały czas..... Tam można tak jeździć!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

No właśnie, dziwi mnie to, że innych kierowców to oslepia, gdzie dla mnie to jest wręcz niemożliwe. W dodatku znajomy ma audi a6 c5 i na halogenach jeździ cały czas w dzień i noc i nic policja mu nie robi

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Jeżeli włożysz inne lampy( czytaj DRL)

to całkiem możliwe, bo odbłyśnik nie jest ukierunkowany.

Najłatwiej właśnie to zobaczyć rzucając światło na ścianę i obserwując linę światłocienia.(jeśli jest)

Pochylając samą lampę nieco ku ziemi, można to nieco zniwelować, ale kto o tym pamięta....

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

Inne lampy czyli jakie? I czy jeśli włoże inne lampy to policja nie uczepi się że i tak mam włączone przeciwmgielne w normalną przejrzystość?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

po co jeździć na halogenach w dzień?

co Ci to da?

Opublikowano
  • Autor

Z jednej strony nie będę używał z mijania a z drugiej strony pewnie zużycie prądu lub napięcie jest takie same

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

h7.bo oślepiają innych

ja mam zrobione w halogenach światła do jazdy w dzień na żarówkach cree

Od kiedy to światła przeciwmgiene oślepiają?

Widziałeś rozkład światła na ścianie? To sprawdź jeśli nie.

Tutaj jest sprawa przepisów a nie oślepiania

Co ciekawe, jest możliwe zakodowanie na Kanadę, gdzie jak w wersji na skandynawię światła świecą się cały czas..... Tam można tak jeździć!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

widziałem rozkład świata.sam je ustawiałem.to ciekawe czemu migali mi światłami jak czasem jeździłem na halogenach.a na cb jak jeb...ą za jazdę na nich.i jak jest mokro to uwierz mi że oślepiają

Opublikowano

nie włączysz halogenów jeśli nie będziesz miał włączonych świateł mijania

Opublikowano
  • Autor

Znaczy się chodzi mi również o to, jakby to zrobić aby same halogeny świeciły bez mijania :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

nie włączysz halogenów jeśli nie będziesz miał włączonych świateł mijania

włączysz. Wystarczy kodowanie

A migali nie dlatego że oślepiało, tylko że według nich jakiś baran jedzie na przeciwmgielnych

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

kodowanie kodowaniem ale nadal to będzie niezgodne z polskim prawem

Opublikowano

nie włączysz halogenów jeśli nie będziesz miał włączonych świateł mijania

włączysz. Wystarczy kodowanie

A migali nie dlatego że oślepiało, tylko że według nich jakiś baran jedzie na przeciwmgielnych

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

nie sądzę.może nie każde ale większość halogenów oślepia bardziej lub mniej.swoją drogą chyba nie na darmo jest taki przepis

Opublikowano
  • Autor

Znaczy wprowadziłem błąd was. Przeciwmgielne włączone są bez mijania, wystarczy postojowe włączyć. Więc widzę, że chyba jednak nic nie zadziałam, co najwyżej jeździć na przypał albo w ogóle

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Co do przepisu to nie neguję. Skoro jest trzeba się stosować....

Ale nikt mi nie wmówi że przednie światła przeciwmgielne oślepiają....

I proponuję poczytać jaka jest zasada oświetlenia drogi we mgle.

Dlaczego nie możemy użyć świateł mijania czy drogowych we mgle.

Idąc tym tokiem myślenia powinno się zakazać jazdy na światłach mijania, W DZIEŃ, bo ich jasność, zasięg i rozkład wiązki tym bardziej oślepia.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

No mnie tez przeciwmglowe nie oslepiaja,i nie przeszkadzaja mi u kogos ,jak lubi niech sobie jedzie ,a napewno mniej oslepiaja ,niz zle ustawiione mijania

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.